Čo si deti želajú?

Prezrite si zoznam detí, aktuálne čakajúcich na splnenie sna. Želania sú zobrazené od najnovších po najstaršie. Vedeli by ste niektorému dieťatku splniť sen? čítať viac

Ako plníme sny?

Ako postupujeme pri zaevidovaní sna dieťaťa a za ako dlho sme schopní ho splniť? Plus niečo o tom, prečo sú sny pre choré deti dôležité a prečo nám na nich záleží. čítať viac

Splňte sen priamo vy!

ŽELAJ SI je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorá Vám dáva možnosť pomôcť priamo. Nemusíte nám dať peniaze – môžete si vybrať choré dieťatko a splniť mu sen vy! čítať viac

Deň želaní 2013 - opäť plný emócií

Tento rok sme sa o Deň želaní tak trochu obávali. Počasie bolo dva týždne zamračené, upršané a fúkal silný vietor. Na Deň želaní však prestalo pršať, a hoci obloha bola trochu zatiahnutá, a teplota len 15 stupňov, nepršalo! A tak sme sa mohli pustiť do dlho plánovanej akcie.

Prípravy začali už ráno, kedy sme stavali pódium, o 15-tej sa pripravilo ozvučenie, stánky, prišli speváci a hudobníci a Deň želaní sa mohol začať. Napriek nie úplne ideálnemu počasiu už od sedemnástej začali na námestie Eurovea chodiť ľudia, ktorí si prišli zakúpiť holubice nádeje. "Tento ročník to bolo prvý raz, čo ľudia prišli na námestie vyslovene kvôli nám. Nepýtali sa, čo je to tu za akciu, na čo sú tie balóny a podobne. 

Vedeli, že sa budú predávať holubice nádeje, aj za akú cenu a na podujatie sa veľmi tešili," hovorí predsedníčka Soňa Rebrová. Ako dodáva, znamená to, že podujatie začína dostávať svoje meno.

"Bola som vlani, aj tento rok a prídem určite aj na budúce," hovorí Ivica, ktorá si pri záverečnom pustení holubíc aj poplakala. Tento moment emotívne zasiahol aj Dominiku Mirgovú, ktorej sa pustili slzy počas spievania piesne a mala problém ju dospievať. 

Ľudia si želali krásne veci: Zdravie pre všetky deti... Aby sa ľudia chorí na rakovinu vyliečili... Aby deti netrpeli. 

Počasie prekvapilo len raz - keď na pódiu dostala slovo predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová, z oblakov sa začala liať voda. "Ako to tá teta urobila?" spýtalo sa prekvapene dievčatko v dave. Nuž, to je tajomstvo :-) "Veď ani nie ste búrkové mračno, nechápem, čo sa stalo," smial sa moderátor Maroš Szalay, ktorý Deň želaní odmoderoval bez nároku na honorár a naozaj skvele! Počasie sa našťastie o päť minút umúdrilo a o 18.30 doprialo tisícke účastníkov romantické záverečné pustenie holubíc.

"Wauu, to je nádhera!" niesli sa námestím vzdychy a ľudia fotili a filmovali ostošesť. Tu je jedno pekné videjko (kamera ale pridala trochu tmavosti): 

 

Deň želaní 2013 bol venovaný aj deťom, ktoré opustili tento svet a stali sa anjelikmi. Na ich počesť sa ŽELAJ SI rozhodlo spustiť portál Nezabudneme.sk, na ktorý si budú môcť rodičia pridávať fotky svojich anjelikov, písať na nich spomienkové blogy a vyrozprávať sa navzájom. "Máme pocit, že je niečo také potrebné," hovorí Rebrová. Sama napísala knihu o zomierajúcom dievčatku a Deň želaní 2013 na pódiu venovala kamarátkinej dcérke Michelke Hasegawa, ktorá sa nečakane stala anjelikom krátko po narodení. Pri zmienke o nej sa na pódiu rozplakala.

Emócie zo Dňa želaní pretrávali dlho, u niektorých aj dva dni: "Bolo to krásne, ešte stále vo mne doznievajú pocity zo Dňa želaní, na budúci rok prídem zase," hovorí pani Valachovičová. Predalo sa 510 holubíc, čo vynieslo pre plnenie snov ťažko chorých detí 2550 eur. "Spolu s holubicami, ktoré sa predali cez predpredaj.sk, s výťažkom SMS, ktoré ľudia poslali a tiež príspevkami od partnerov, sa nám podarilo získať 5100 eur, čo je raz toľko ako vlani," hovorí Rebrová. 

ŽELAJ SI ďakuje všetkým našim cteným partnerom, bez ktorých by DEŇ ŽELANÍ nevedelo zrealizovať. Eurovea za bezplatné poskytnutie priestorov a propagáciu. Úžasnému FUN rádiu (špeciálne pánovi Borisovi Kollárovi) za poskytnutie spotov a daru. Topky.sk za propagáciu podujatia. Spoločnosti NUBIUM, ktorá nám poskytla 10 ks billboardov len za cenu výlepu.

Ďakujeme mestu Bratislava za pódium a ozvučenie podujatia. Za finančnú podporu patrí vrelá vďaka firmám ZEPTER, Prvá stavebná sporiteľňa a Slovenská elektrizačná prenosová sústavaĎakujeme aj mobilným operátorom Orange, Slovak Telekom a Telefonica, za možnosť posielať darcovské SMS. Predpredaj.sk za možnosť predávať holubice aj tým, čo na akciu nemôžu prísť.

Ďakujeme spoločnosti KIKA, ktorá venovala jednému z účastníkov hlavnú cenu - poukážku na nákup KIKA v hodnote 300 eur. Poďakovanie tiež patrí minerálnej vode Jana, ktorá pre každého majiteľ holubice zabezpečila bezplatný prídel vody. Firme Nivea, ktorá poskytla krémy, Terezia Kompany za prídel Rakytníčkov pre deti, Zerva Cosmetics za bezplatné líčenie účastníkov. Europa 2, Slovenskému rozhlasu, televízii Markíza a Rodinka.sk za propagáciu podujatia. 

No a samozrejme, veľké ďakujem patrí našim skvelým účinkujúcim: Mirovi Jarošovi, Dominike Mirgovej a Gstrinx, ktorí vystúpili na akcii bez nároku na honorár... 

FOTOREPORTÁŽ (foto Nina Skalíková):

Partneri podujatia:

 

}); })(jQuery);