Čo si deti želajú?

Prezrite si zoznam detí, aktuálne čakajúcich na splnenie sna. Želania sú zobrazené od najnovších po najstaršie. Vedeli by ste niektorému dieťatku splniť sen? čítať viac

Ako plníme sny?

Ako postupujeme pri zaevidovaní sna dieťaťa a za ako dlho sme schopní ho splniť? Plus niečo o tom, prečo sú sny pre choré deti dôležité a prečo nám na nich záleží. čítať viac

Splňte sen priamo vy!

ŽELAJ SI je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorá Vám dáva možnosť pomôcť priamo. Nemusíte nám dať peniaze – môžete si vybrať choré dieťatko a splniť mu sen vy! čítať viac

Deň želaní 2013 je už zajtra

Každý druhý septembrový týždeň si ľudia môžu niečo želať a svoj sen poslať do neba. Nezisková organizácia ŽELAJ SI organizuje Deň želaní. Prvýkrát si ľudia púšťali svoje želania do neba na plynulo sa vznášajúcich lampiónoch, ďalšie dva razy na balónoch v tvare srdca.

Tento rok si budú môcť pustiť želanie na veľkej balónovej holubici. Holubica je už dlho symbolom mieru, rovnako ako symbolom nádeje. Balónové holubice sa vypúšťali prvýkrát v roku 1998 na olympijských hrách v Nagane. Jedna z holubíc doletela až do Ameriky a tento príbeh bol spísaný v mnohých svetových novinách.

Celý výťažok z predaja holubíc bude už tradične venovaný na plnenie snov chorých detí. "Holubice odjakživa vyjadrovali mier, nádej. Rodiny chorých detí presne to potrebujú: nádej, že bude lepšie! Nádej, že ak sa ich deťom splní tajný sen, možno sa im jedného dňa splní aj ten najväčší – vyzdravieť. Pretože hoci sú tie detičky choré, neznamená to, že nemajú svoje sny,"hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová.

Deň želaní organizujú už po štvrtýkrát. Ako dodáva, za sedem rokov činnosti splnili už 600 detských snov, pričom v ŽELAJ SI majú aj rodiny, ktoré pri starostlivosti o choré dieťa neboli napríklad desať rokov na žiadnom výlete! Dokonca ani na Slovensku. Niekedy deti potešia aj drobnosti, lebo ani na tie ich rodičia nemajú.

"Chceme, aby deti neprišli o sny len preto, že sú choré! Pomôžete nám robiť radosť?" pýtajú sa v ŽELAJ SI. Aj oni veria.

Veria, že vďaka vašej pomoci dokážu splniť želanie napríklad  Peťko Ištoňu, ktorý čaká na záhradný domček, KristínkyKarinky či Katarínky, ktoré snívajú o trampolíne. Alebo sníček onkologicky chorého Miška Masára, ktorý túži ísť na výlet do DisneylanduNevidiaci Jožko sa chce stretnúť s Andrejom Bičanom, onkologicky chorý Lukáš  sníva po volante Logitech na svoje playstation, aby v nemocnici „zabil“ dlhé chvíle.

Aktuálne na splnenie sna čaká 40 detí a každý týžden prídu dve nové želania. Stačí sa zúčastniť Dňa želaní a kúpiť si holubicu a ich sny sa naplnia!

Deň želaní sa bude konať už po štvrtýkrát, opäť v Eurovea Bratislava, a to vo štvrtok 19. Septembra od 17.00 hod. Hromadné púšťanie holubíc (to si nenechajte ujsť!) bude o 18.30. Púšťanie balónových holubíc je na Slovensku novinkou a bude sa konať prvýkrát. "Veríme, že tento nevšedný zážitok pritiahne na námestie veľa ľudí a my tak budeme môcť pomôcť veľkému počtu chorých detí splniť ich sen," hovorí Rebrová.

Programom vás bude sprevádzať moderátor Maroš Szalay, zaspievajú vám Miro Jaroš a Dominika Mirgová, na husliach zahrá husľové trio G-strinx, a vystúpia aj detičky z detských súborov. Aj tento rok sa bude z tých, čo si kúpili holubicu, losovať niekoľko zaujímavých cien, ako napríklad 300 eurová poukážka na nákup v KIKA, kozmetika značky Zepter, balíček kníh, legá či ďalšie hodnotné ceny.

Vlani bola účasť približne 2000 ľudí a bolo pustených 1300 balónov. Pokoríme rekord tento rok aj napriek možno nepriaznivému počasiu??

Sny chorých detí môžete podporiť aj zaslaním SMS na číslo 882 v hodnote 2 eur (do 31.12.2013) ĎAKUJEME :-)

Partneri podujatia:


 

}); })(jQuery);