Čo si deti želajú?

Prezrite si zoznam detí, aktuálne čakajúcich na splnenie sna. Želania sú zobrazené od najnovších po najstaršie. Vedeli by ste niektorému dieťatku splniť sen? čítať viac

Ako plníme sny?

Ako postupujeme pri zaevidovaní sna dieťaťa a za ako dlho sme schopní ho splniť? Plus niečo o tom, prečo sú sny pre choré deti dôležité a prečo nám na nich záleží. čítať viac

Splňte sen priamo vy!

ŽELAJ SI je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorá Vám dáva možnosť pomôcť priamo. Nemusíte nám dať peniaze – môžete si vybrať choré dieťatko a splniť mu sen vy! čítať viac

Ako dopadol Deň želaní 2014?

Tento rok sa konal už piaty ročník Dňa želaní. Do neba sme púšťali svoje želania na lampiónoch, neskôr na balónoch v tvare srdca, a posledné dva roky na balónových holubiciach nádeje. Tento rok nám dokonca vyšlo aj počasie. 

Prečo dokonca? Lebo predvlani sme mali pod mrakom, vlani dokonca aj počas akcie dvakrát pršalo. Tento rok bolo počasie príjemné, fúkal len mierny vietor. Niet divu, že sa námestie pred Euroveou zaplnilo pomerne rýchlo a holubice v hodnote 5 eur šli na dračku. Na Deň želaní prišlo okolo 1500 ľudí.

Ale napriek tomu, že bolo počasie fajn a holubice sa predávali a bol o ne záujem, rekord sme neprekonali. Našim cieľom bolo pokoriť hranicu 1000 holubíc, nafúkalo sa však len 529 holubíc. Z nich sa ale 96 nepredalo: 10 bolo použitých na krst knihy, 22 holubíc uletelo dobrovoľníkom pri predaji, 5 holubíc vymenili ľuďom (praskli, uleteli), niekoľko ľudí nezaplatilo a s holubicou doslova utieklo (áno, aj to sa stalo!), 35 prasklo pri fúkaní (vadný výrobok) a 24 holubíc sa nepredalo a použilo na výzdobu.

Suma sumárum, predaných bolo celkom 423 holubíc a vyzbierať sa nám podarilo 2117 eur. Vďaka tomu, že sa nám od sponzorov podujatia ostalo cca 850 eur, dokopy sme na želania chorých detí získali tento rok 3000 eur. Dobrý výsledok, nie? 

Použitie prostriedkov získaných v tejto zbierke je kontrolované Okresným úradom v Bratislave, sekciou Verejnej správy, ktorému musíme zdokladovať, na ktoré želania sa financie použili a to do roka od uskutočnenia zbierky. Správu o použití financií budeme publikovať aj na náš web. 

Na záver nám neostáva nič iné, len vysloviť veľké ĎAKUJEM všetkým, ktorí sa na uskutočnení podujatia podieľali. Komu veľké a ešte raz veľké ďakujem patrí?

Eurovea, ktorá nám bezplatne poskytla priestor na námestí a spropagovala podujatie vo svojich priestoroch.

 

 

Mestu Bratislava, špeciálne ďakujem patrí pánovi MIlanovi Ftáčnikovi a Ľubomírovi Andrássymu, za poskytnutie pódia a ozvučenia od BKIS.

 

 

FUN rádiu, osobitne pánovi Kollárovi, ktorý nám bezplatne venoval 20 spotov na propagáciu podujatia, Helge, ktorá pomohla spot vyrobiť a pani Zuzane Gašparovičovej, ktorá všetko vybavila :-)

 

Renault Kestler, kvalitnému predajcovi automobilov, ktorý nám pomohol so sponzorovaním podujatia. Ak auto, tak jedine od KESTLER!

 

 

Rádiu BEST FM, ktoré o našej akcii informovalo vo svojich správach.

 

 

 

 

 

ZOZNAM.sk - konkrétne portálu Topky.sk, ktoré o Dni želaní publikovalo niekoľko článkov.

 

 

 

 

 

V neposlednom rade patrí veľká vďaka umelcom, ktorí na podujatie prišli a bez nároku na honorár poskytli davu umelecký zážitok:

Marošovi Szalayovi, skvelému moderátorovi, ktorý bez nároku na honorár aj tento rok odmoderoval celú akciu:

Layla: Speváčka s charizmatickým hlasom, ktorá nás prišla podporiť aj do Dobrého rána na JOJ-ke. 

Svetlanna: Speváčka, ktorá sa postarala o dobrú náladu, venovala sa i deťom a akciu si užila.

Miro Jaroš: Pravidelný účastník podujatia, o ktorom je známe, že pomáha viacerým charitatívnym organizáciám a má dobré srdce:

Suvereno: Svojimi pesničkami roztancoval publikum, pridal na nálade a rozprúdil zábavu:

Kristína: ktorá na záver rozvášnila publikum, zaspievala skvelé Horehronie a na záver i pesničku Vráť mi tie hviezdy, na refrén ktorej šli holubice do neba.

A toľkoto vás prišlo :-))

Foto: Nina Skalíková Photography, Zdenko Hanout a ŽELAJ SI

}); })(jQuery);