2. ročník Dňa želaní sa dotkol našich sŕdc

.

Tak a máme za sebou 2. ročník Dňa želaní, ktorý sa konal opäť v Bratislave v Eurovea. Aj tento raz sme napriek vinobraniam či kolotočom, ktorých bolo v tomto termíne požehnane, pritiahli na podujatie viac než tisíc ľudí. Prišli si pustiť do neba svoj sen a zároveň pomôcť chorým deťom.

Celkovo sme do neba pustili 1016 balónikov a na podujatí sa vďaka príspevkom od ľudí vyzbieralo 1887 eur, ktoré budú použité na plnenie sníčkov ťažko chorých detí, podľa aktuálneho zoznamu na www.zelajsi.sk. Rekord sme síce nepokorili (2012 balónov), ale Deň želaní sa ľuďom veľmi páčil. Podujatie bolo cítiť emóciami - medzi ľuďmi sa rozdávali free hugs (objatia zadarmo), splnili sme aj jeden sníček (darovanie tandemu nevidiacej Lucke Husárovej) a pripomenuli si Simonku Škodákovú, ktorá zomrela na rakovinu a splnili sme jej posledný detský sníček.

Pre ľudí bolo zážitkom aj pustenie balónikov počas pesničky speváčky Misha - balóniky neboli pustené na klasický povel 5,4,3,2,1 ale na refrén piesne, ktorý sa začínal Tak príď... Nostalgická pesnička a zážitok z hromadného pustenia ľudí očarili. "Úžasná a vydarená akcia, hlavne pre našich zlatúšikov, boli nadšení:-) O rok zopakujeme:-)," nadchla sa rodina Režňáková.

"Deň želaní - akcia, ktorá dostala moje srdce", hovorí zase Dominik. "Je to nádherné! Prajem všetkým choručkým anjelikom splnenie ich želaní," popriala Veronika Orošová, ktorej synčekovi sme tiež splnili sníček. Bea Svetliková prišla na akciu až z východu Slovenska, podľa nej "bola úžasná a mohli by byť takéto akcie po celom Slovensku," dúfa.  "Snažila som sa sledovať svoj balón, ale potom sa mi stratil. Kto vie, kde skončili naše želania, kto ich nájde, a či sa splnia," zamýšľa sa Evka.

Nemôžeme nepoďakovať vynikajúcim spevákom, ktorí sa zaslúžili o dobrú náladu a prišli na akciu zaspievať bez nároku na honorár: Veľmi nás potešil Thomas Puskailer, ktorý nielenže výborne zaspieval, ale dokonca časť podujatia aj sám odmoderoval :-). Prišla aj skvelá Mária Čírová, ktorá citlivo zaspievala obľúbenú pieseň Búrka a pridala ešte jednu pieseň. Výbornú atmosféru vytvoril Miro Jaroš so svojimi dvoma hudobníkmi - na chvíľu nám pomáhal balóny i predávať a sám si niekoľko kúpil. Záver Dňa želaní patril Mishe, za zvukov jej pesničky Krídla leteli balóny do neba. Ľuďom sa pesnička páčila a na facebooku si ju teraz shaarujú :-)-

Tu si môžete pozrieť krátke 15 minútové video z akcie:

   

Zo Dňa želaní nám v dušiach a srdciach ostal veľmi príjemný pocit. Ďakujeme všetkým, ktorí nás prišli podporiť a prispeli na detské želania. Všetky splnené sny budeme postupne uverejňovať na našej stránke www.zelajsi.sk.

ĎAKUJEME!! Rovnako by sa však Deň želaní nezaobišiel bez sponzorov, ktorým týmto chceme zo srdca poďakovať. Ďakujeme firme Granvia Construction, vďaka ktorej sme mohli pokryť náklady na akciu. Ďakujeme rádiu Jemné melódie, ktoré nám venovalo 26 sponzorských spotov. Rovnako nezabudneme na pomoc rádia Viva, ktorej moderátor Noro Dolinský nám akciu odmoderoval bez nároku na honorár a zároveň nám v rádiu venoval priestor na propagáciu akcie. Za dlhodobú mediálnu podporu, ktorú si nesmierne vážime, chceme poďakovať portálu Topky.sk.

Ďakujeme mestu Bratislava, menovite pánu primátorovi Milanovi Ftáčnikovi a jeho hovorcovi Ľubomírovi Andrássymu, za dlhodobú spoluprácu a za poskytnutie pódia na Deň želaní.

Ďakujeme firme Ewopharma, ktorá venovala deťom zápisníčky a perá, a aj akciu finančne podporila. Nezabúdame na Remax Elite, Remax Art, Remax Aureal, Remax Dynamic a Remax Righ way, ktoré pre nás vytlačili lístočky s rekordmi a tiež baner na pódium.

Ďakujeme aj spoločnosti Balóny.sk, ktorá venovala do zlosovania let balónom, a penziónu Motýľ na Liptove, že venoval jednému výhercovi rodinný pobyt na 3 dni v tomto peknom penzióne. No a samozrejme, ďakujeme spoločnosti EUROVEA GALLERIA, že nám umožnila zorganizovať 2. ročník Dňa želaní na ich peknom námestí :-)

Ešte raz ďakujeme všetkým za podporu a tešíme sa na vás opäť o rok, s ešte lepším programom a možno vo viacerých mestách :-))

Váš tím ŽELAJ SI

Napísali o akcii:

Nový čas: http://www.cas.sk/clanok/207188/pestry-vikend-na-nabrezi-do-vzduchu-vyletelo-az-1-200-balonov.html

Topky.sk: http://www.topky.sk/cl/13/1287536/Stovky-balonov-leteli-ponad-Dunaj--Plnili-sny-chorym-detom-

     

 

 

 


}); })(jQuery);