Bratislava a ŽELAJ SI budú počas Vianoc plniť želania

.

Pod záštitou primátora Milana Ftáčnika a gesciou neziskovej organizácie „Želaj si“, vyhlasuje slovenská metropola Bratislava, primátor Milan Ftáčnik a nezisková organizácia ŽELAJ SI  I. ročník dobročinnej akcie „Želaj si spolu s mestom“. Cieľom akcie, ktorá sa realizuje v rámci projektu Vianoce v meste, je splniť želania ľuďom, mladým, ale aj skôr narodeným Bratislavčanom, pomôcť zrealizovať ich sny, ktorými chcú urobiť radosť iným.

Predvianočný čas je tým najkrajším obdobím v roku, časom otvárania sŕdc, a preto sa organizátori projektu rozhodli osloviť podnikateľské subjekty, ktoré môžu spoločne s mestom a neziskovou organizáciou „Želaj si“ pomôcť pri nezištnom naplnení tých najúprimnejších ľudských želaní, túžob. Organizátori projektu chcú obdarovať ľudí, ktorí z rôznych sociálnych, finančných či zdravotných dôvodov nemôžu splniť aj tie najjednoduchšie priania najbližších.

Základným zmyslom celomestského benefičného projektu je splniť aspoň časť želaní, ktoré sú smerované k iným, k ľuďom, ktorým chce splniť vianočné želanie jeho najbližší, súrodenec, rodič, starý rodič alebo kamarát, skutočný priateľ. Nejde teda o projekt, ktorý pomáha plniť osobné sny, ale napĺňať tie najúprimnejšie želania vo vzťahu k iným.

Pravidlá projektu „Želaj si spolu s mestom“

Do projektu sa môže zapojiť každý Bratislavčan, ktorý chce splniť želanie niekomu zo svojho blízkeho okolia. Každá prihláška do projektu musí obsahovať meno navrhovateľa a tiež meno a kontakt na osobu, ktorej chce žiadateľ, darca splniť vianočné želanie. Súčasťou návrhu je aj odôvodnenie želania, prečo by práve jeho návrh mal patriť medzi tie, ktoré budú zo strany mesta a jeho partnerov splnené.

Konkrétne návrhy na plnenie vianočných želaní je možné posielať od 25. novembra do 9. decembra. Kontaktná adresa komisie, ktorá posúdi doručené želania a súčasne navrhne primátorovi Milanovi Ftáčnikovi konkrétne sny realizovať, je:

Poštou: Primaciálne námestie 1., kancelária primátora, Bratislava 814 99, na obálku napíšte „Želaj si“
Mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Osobne: Budova magistrátu, kancelária Front Office – Primaciálne námestie

Vyhodnotenie projektu
Slávnostné vyhodnotenie projektu bude 16. decembra 2011 (piatok) v priestoroch Zrkadlovej sály Primaciálneho paláca. Koncert „Vianočných želaní“ sa začne o 16.00 hod. a zúčastnia sa na ňom okrem iného aj všetci tí, ktorým samospráva spoločne s organizáciou ŽELAJ SI a jednotlivými partnermi projektu splní vianočné sny, želania.
 
Program koncertu bude tiež veľmi symbolický, pretože bude zostavený z vystúpení žiakov bratislavských umeleckých škôl, centier voľného času a predstavení, ktoré pripravili hendikepované, telesne postihnuté deti.

Vzor návrhu:
Meno žiadateľa – darcu (kontaktná adresa, mail, resp. telefón)
Meno obdarovaného (kontaktná adresa, mail, resp. telefón)
Zdôvodnenie návrhu (prečo chcem splniť vianočný sen navrhnutej osobe)

}); })(jQuery);