ŽELAJ SI a Bratislava splnili 16 krásnych želaní

.

Projekt „Želaj si spolu s mestom“ v tomto roku pomôže šestnástim Bratislavčanom splniť túžby vo vzťahu k ich blízkym, skutočným priateľom. Odborná porota posudzovala celkom 28 doručených želaní, pričom na základe možností mesta a jeho partnerov bude reálne splnených šestnásť želaní.

Medzi splnenými želaniami je napríklad operácia očí, jazykový kurz, štipendium na umeleckej škole, husle pre talentované dievča, gastrolístky pre 10-člennú rodinu, výbava pre bábätko, monitor dychu pre nastávajúcu maminku, uhradnie poplatkov v ZUŠ pre talentované deti zo sociálne slabších rodín, ale i posteľ pre invalidného občana.

Projekt vyhlásilo mesto spolu s organizáciou ŽELAJ SI, aby mohli byť naplnené vianočné sny ľuďom, ktorí z rôznych sociálnych, finančných či zdravotných dôvodov nemôžu zrealizovať  tie najjednoduchšie priania ich najbližších. Do akcie sa mohol zapojiť každý Bratislavčan, pričom prihláška obsahovala meno navrhovateľa a osoby, ktorej chce žiadateľ, darca splniť vianočné želanie. Súčasťou návrhu bolo odôvodnenie, prečo by práve jeho návrh mal patriť medzi tie, ktoré budú splnené. Cieľom prvého ročníka výnimočného samosprávneho projektu je splniť aspoň časť želaní, ktoré sú smerované k iným, k ľuďom, ktorým chce splniť vianočné želanie jeho najbližší, súrodenec alebo kamarát, priateľ. Nejde teda o projekt, ktorý pomáha plniť osobné sny, ale napĺňať tie najúprimnejšie želania k iným.

Bratislava a ŽELAJ SI chcú v spoločnom projekte pokračovať i na budúci rok.

Partneri projektu:
Centrum laserovej chirurgie oka OFTUM s.r.o
Informačný magazín in.ba
Francúzsky inštitút na Slovensku
J&T Real Estate 
Nadácia INTENDA
Slovenská asociácia historických armádnych aktivít SAHARA, o. z.
The British International School
Vaša Slovensko, s.r.o.
mesto Bratislava

}); })(jQuery);