Hľadáme dobrovoľníkov

.

Počnúc rokom 2012 sme sa rozhodli rozšíriť naše rady o dobrovoľníkov v čo najširšom počte miest Slovenska. Ich úlohou bude nadviazať kontakt s deťmi, ktoré si niečo želajú a "overiť" želanie, či je naozaj to ich naj :-) Veď deti si môžu želať len raz, a tak by to ich želanie malo byť naozaj splnením ich životného sna.


Čo bude úlohou dobrovoľníkov?

Nejde o náročnú prácu - približne raz za mesiac (vo väčších mestách možno dva-trikrát), pôjdu navštíviť rodinu dieťatka, ktoré si u nás niečo želalo. Ich úlohou bude overiť diagnózu dieťatka, a tiež zistiť, aké má dôvody k sníčku, ktorý si u nás želalo. Je to naozaj jeho životný, najväčší sen?

Úlohou ŽELAJ SI je totiž v prvom rade splniť deťom sníčky, ktoré si bežne kvôli svojmu postihnutiu splniť nemôžu alebo nevedia. Radi vynesieme vozíčkara na vrch Tatier, prevedieme nevidiaceho Meteorologickým ústavom, či chlapčeka s chorými nožičkami prenesieme výletom do jaskyne. Vybavíme stretnutia s celebritami, šoférovanie autobusu či "hasenie požiaru" - proste všetko to, po čom srdce detičiek piští, ale bežne sa k tomu nedostanú.

Materiálne veci, ktoré môžu deťom kúpiť aj rodičia, riešime až nakoniec. Chápeme totiž, že niekedy rodičia musia vydať na lieky či starostlivosť o choré deti toľko, že na detské sníčky im už neostanú peniaze.

Dobrovoľník po návšteve rodiny podá mailom ŽELAJ SI krátku správu o rodine, diagnóze dieťatka, prípadne zmení jeho sen podľa želania dieťaťa. V prípade záujmu môže potom asistovať aj pri splnení sna :-)

Prosíme záujemcov, aby sa nám mailom hlásili na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy96941 + '\'>'+addy_text96941+'<\/a>'; //--> Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. (celoročne) - uvítame najmä menšie mestá a obce.

Tešíme sa na vás :-)

}); })(jQuery);