Poďakovali sme splnením sna

.

Keď nám 2. ročník Dňa želaní bez nároku na honorár odmoderoval známy moderátor rádia Viva Noro Dolinský, dlho sme uvažovali, ako sa mu za jeho ochotu odplatiť. A prišli sme to! Veď keď plníme tajné sny detí, prečo by sme v rámci poďakovania nesplnili aj tajný sen moderátorovi?

Kolegynka Regina vyňúrala na internete, že Noro Dolinský miluje lokomotívy. "Záľuby? Virtuálne lietanie a všetko čo sa týka železníc, lokomotívu vám rozoberiem do poslednej skrutky," nájdete pri jeho profile na internetovej stránke rádia. Na otázku, čo plánuje do budúcnosti, odpovedal. "Zdokonaliť sa vo virtuálnom lietaní a určite aspoň raz potiahnuť ako rušňovodič niektorý slovenský rýchlik."

A tak sme oslovili Železničnú spoločnosť Slovensko, či by jazda lokomotívou vpredu spolu s rušňovodičom, prípadne aj nejaké to potiahnutie rušňa prichádzalo do úvahy. A odpoveď nás potešila. "Radi budeme spolupracovať na splnení sna :-). Prosím, dajte mi vedieť, kedy by sa ste si predstavovali, že by sme to mohli uskutočniť. Podľa toho potom naplánujeme, ktorý vlak v ktorý čas by bol k dispozícii," odpovedala nám Mgr. Jana Grešnerová, hovorkyňa spoločnosti.

Keďže sa už v tom čase blížili Vianoce, dohodli sme sa na plnení sna v druhý až tretí januárový týždeň. Sympatickému moderátorovi sme len dali vedieť, nech si vo štvrtok doobeda urobí čas a zašli po neho. On netušil, kam ideme a my sme netušili, či ho vôbec s týmto snom potešíme.

"No, však vy už asi viete, čo sme pre vás nachystali, však?" tipli sme si.
"Nie, fakt prisahám, že nie," odvetil Noro Dolinský.
"Hm, keďže plníme želania, že by sme nejaké splnili aj vám?"
"Fakt? A aké? Niečo s lietadlami? So železnicou?"
"Noo, prihorieva.. Vraj by ste sa rád previezol s rušňovodičom lokomotívou. A tak sme pre vás jednu nachystali," úsmev od ucha k uchu.
"Fakt? Dnes? Teraz? Teraz ide rýchlik R605, odchod 9.57 hod z Hlavnej stanice," zaskočil nás a nám padla sánka.. Presne! Ako to všetko mohol vedieť len tak z hlavy?

Vidieť, že lokomotívy sú naozaj jeho záľubou. Noro Dolinský ani veriť nechcel, že sme mu niečo také vybavili. Veľmi sa tešil a viackrát zopakoval, že sme mu veru nasadili chrobáka do hlavy a že sa pokúsi prihlásiť na kurz rušňovodiča. Vysokú školu v tomto smere má síce ukončenú vysokoškolským diplomom, avšak na rušňovodiča je potrebný 4-mesačný kurz - nutná je prax, teória nestačí.

Hoci nám pršalo, výlet to bol pekný. Cestou sme zažili dravce na poslednú chvíľu prelietajúce tesne pred lokomotívou, cyklistu v kríkoch neďaleko trate, chvíľu sme išli dokonca v protismere (oprava trate) a vypočuli sme si niekoľko zaujímavých aj hororových historiek zo života rušňovodiča. Keďže moderátor konzultoval s inšpektorom, ktorý nám bol počas celej cesty naporúdzi, všelijaké technické veci, veru som sa naučila aj veľa nových výrazov (ktoré som však už samozrejme zabudla :-). Noro Dolinský sa výborne vyrozprával, s inšpektorom si vymenil telefón i mail, aby si mohli dopisovať, čo je v železničnom svete nové a ja som si pekne zajazdila na trati Bratislava - Leopoldov - späť. Veď pohľad zo strany rušňovodiča len tak bežne neuvidíte.

Noro si však "zašoférovať" nemohol, keďže išlo o vlak, ktorý bol plný cestujúcich. Ale neprekážalo mu to. "Pre mňa je veľmi cenné, keď takto vôbec môžem ísť vpredu vedľa rušňovodiča na pravidelnej trase, spolu s cestujúcimi. Veď to sa bežne nedá!" chválil si zážitok.

My sme mu ďakovali, že nám prišiel Deň želaní odmoderovať, on ďakoval nám, že sme mu splnili sen. Hlavné je, že sme všetci spokojní, no nie? :-)

V Bratislave dňa 19.1.2012


}); })(jQuery);