Bozky podporili sny detí

.

Bozkávali sa pre rekord, aj za dobrú vec! 72 mladých ľudí sa na sviatok svätého Valentína pobozkalo naraz na jednom mieste. ŽELAJ SI zorganizovalo túto nevšednú akciu s cieľom vyzbierať financie na plnenie snov chorých detičiek. Tie získalo predajom registračných lístkov, najväčšej Valentínskej torty v tvare srdca, či balónikov v tvare srdca.

Charitatívne podujatie podporili svojim vystúpením bez nároku na honorár charizmatickí speváci s dobrým srdcom, a to Barborka Balúchová, Dominika Mirgová a Miro Jaroš, a tiež skupina Los Banditos. Podujatie moderovala sympatická dvojica Lenka Šóošová a Roman Juraško, ktorý rekord o 19.00 hodine odštartovali. Zaľúbenci sa museli pobozkať po dobu 10 sekúnd.

Vo svete sa už rekordy v bozkávaní robili. V roku 2006 chceli rekord rozbiť Parížania, avšak prišlo ich len 1188, čo na aktuálny svetový rekord, zapísaný v susednej Budapešti, nestačilo. Tam sa totiž na 12 sekúnd ponorilo do bozku presne 11 570 ľudí! U nás sa táto udalosť robila po prvýkrát. Rekord nebol extrémne vysoký - zúčastnilo sa ho len 72 ľudí, čiže 36 párov, čo možno vypovedá o tom, že konzervatívni Slováci možno neradi bozkávajú na verejnosti.

Podujatie sa tešilo obľube médií: navštívila nás televízia Markíza, televízia JOJ i STV, rozhovor o rekorde a ŽELAJ SI natočil Slovenský rozhlas, články o nás vyšli na rôznych portál, ako napríklad Topky.sk či Čas.sk, kde uverejnili aj krátke video z bozkávacieho rekordu - Valentínske bozkávanie: Takto bojovali o rekord v počte pusiniek!.

Predajom torty v tvare srdca vo veľkosti 2 metrov (foto vľavo), balónov, a registračných kartičiek sa podarilo vyzbierať 306 eur, pričom po odrátaní nákladov nám zostal čistý výťažok 255 eur,z ktorého budeme môcť splniť niekoľko detských sníčkov.

Za podporu ďakujeme skvelým spevákom a tiež našim skvelým partnerom:


}); })(jQuery);