NOVINKA! Pripravujeme Balíčky pomoci

.

Keď dieťa s mamou či ockom príde prvýkrát na onkológiu, je to šok pre oboch. Šok z diagnózy, nového prostredia, náročnej liečby, bolestivých vyšetrení a otázky: dostane sa z toho? Maminka nevie, na aké dávky má nárok, kde sa môže ubytovať, koho požiadať o pomoc.

Aby sme im pomohli tento prvotný najhorší nápor zvládnuť, rozhodli sme sa pre novopríchodzie deti na onkológii pripraviť tzv. Balíček pomoci. Rodičia v ňom nájdu informácie o sociálnych dávkach, tlačivo žiadosti Dobrého anjela, ŽELAJ SI, informácie o ubytovaní, o zákrokoch, ktoré ich možno čakajú. A aby sme potešili dieťa, to si v ňom tiež nájde obľúbenú sladkosť, hračku, či dobrú knižku. Pomôžte nám tento sen o balíčkoch pomoci uskutočniť!

BALÍČEK POMOCI od nás dostane každá nová mamička, ktorá príde s dieťaťom na onkológiu v Bratislave, Banskej Bystrici či Košiciach. V balíčku budú praktické rady - letáky, o tom, kde sa môžu ubytovať, na čo majú teraz nárok, ako požiadať o pomoc Dobrého anjela, ŽELAJ SI... V rámci balíčka chceme deti a maminky aj potešiť. Pripraviť im nejakú kozmetiku, hry, časopis či dobrú knihu. Balíčky je však potrebné vyrobiť, doplniť o to, čo bude chýbať, vytlačiť do nich letáky. Jednalo by sa cca o 300 balíčkov ročne.

Preto vás žiadame o pomoc, aby sme ich mohli pripraviť do plánovaného spustenia projektu október-november 2012. V rámci spustenia projektu plánujeme aj tlačovú besedu, na ktorej našich partnerov predstavíme a poďakujeme im.

Ako nám môžete pomôcť? Ak má vaša firma, niečo, čo by deťom a maminkám mohla do balíčkov venovať - perá, farbičky, omaľovánky, puzzle, knižky, časopisy - radi tento dar prijmeme.

Ak nám s nimi pomôcť nemôžete, privítame vašu finančnú pomoc, ktorú využijeme na prípravu letákov, zhotovenie balíčkov, nákup vecí, ktoré do nich budú chýbať, prípravu tlačovej besedy a odvoz balíčkov do nemocníc. Na tento projekt sme žiadali grant, ale žiaľ, nikto nám ho neposkytol. Napriek tomu sa nevzdávame a chceme balíčky pre deti pripraviť. Možno práve vy nám v tom budete vedieť pomôcť.

Príspevky nám môžete darovať priamo na náš účet, uvedený v pätičke stránky, alebo tiež rovno online cez výzvu na www.ludialudom.sk/vyzvy/590 - kliknutím na ikonku rýchla platba.

Pomôžte nám robiť radosť.. Nám sa to darí už šesť rokov, aj vďaka podpore dobrých ľudí, a chceme v tom s láskou a úctou k chorým deťom pokračovať.
ďakujeme.

}); })(jQuery);