Relaxačný pobyt pre matky s deťmi: Deň tretí

.

Nadišiel deň tretí...Čas na raňajky sme prispôsobovali ranným vtáčatkám, tí, čo ponocovali, dobiehali : ). Obedy a večere sa konali podľa hodnôt glykémie nášho kamaráta, ktorý má cukrovku. Čas na stredajšiu sviatočnú omšu si určil kňaz, ktorý k nám ochotne zavítal, hoci mal v ten deň omšu aj v neďalekom kostolíku v Tatranskej Kotline, i v Lendaku, za čo mu tiež patrí úprimné Pán Boh zaplať!

Tým, že omšu slúžil pán kaplán Peter Dobrovič v kaplnke Sanatória, urobil radosť nielen našim deťom, ich mamkám, ale aj ostatným kúpeľným pacientom. A keď dodáme, že sme im k ich radosti prispeli aj my – svojím spevom – nebudete sa čudovať, že od toho dňa sme už boli známi v celej Kotline ako zboristi :). Ba čo viac, boli sme nakoniec aj tak pozvaní na poobedňajšiu omšu v blízkom kostolíku, kam sme skutočne opäť veľmi radi šli! Nuž, odrazu boli naše deti na „roztrhanie“, kúpeľní hostia si priali našu návštevu aj po izbách, žiaľ, to sme už kvôli vlastnému nabitému programu museli odmietnuť. Deti však zažili príjemný pocit, že ich zrazu obdivuje takmer celý svet!

Nikomu nevadilo, že sme v tento deň museli z časových dôvodov vymeniť tvorivé dielne, na ktorých sme mali vyrábať náramky a náušnice, za spoločnú účasť na bohoslužbe v kostole. Vďaka ochote a šikovnosti ďalšej milej mamičky Renátky Andrášovej z Levoče, ktorá mala mať na starosti ich výrobu, však nikto neobišiel bez milej pozornosti : ). Renka - tiež mamka inak obdarovaného dieťaťa - každej mamičke na tomto pobyte vytvorila náušnice za necelú noc! Deťom sme zas porozdávali balíčky korálikov na vlastnú domácu výrobu... Ďakujeme,  Reni!

Bol to teda ďalší úžasný deň! Okrem pána kaplána a gitary nás v ten deň nesmierne potešil aj mladý pán Janko Nebus z Lendaku, ktorý k nám zavítal na ozajstnom konskom záprahu!!! K tomuto nemáme skutočne čo dodať – len to, že sme sa ani s ním, ani s jeho Pejkom a Gaštanom nevedeli rozlúčiť! Obrovské ďakujem, Janko! Pošleme množstvo fotiek - spoločných, i jednotlivo s deťmi, kamarátmi, mamičkami... Užili si všetci – Janko bol ochotný všetkých povoziť v menších skupinkách, aby si každý prišiel na svoje! Dievčatá si opäť spomenuli na svoj detský sen – mať vlastného  koníka – skoro nám všetky ušli do 2 km vzdialeného Lendaku! : )
 

Po neskoršom obede nás už čakal bazén...Dievčatá pred vstupom do bazéna trošku nariekali, že už nebudú voňavé od koníka : ). V tento deň sme obľúbenú procedúru dostali od pána riaditeľa Sanatória, Ing. Ľubomíra Maciaka, ako darček, čo si veľmi vážime!  Deti si užili dokonca aj perličkový kúpeľ!
 

Streda pokračovala angličtinou – tentokrát pomáhali mamky svojim deťom pri opakovaní vedomostí zo školy, k dispozícii sme mali aj rôzne materiály podľa schopností detí. Zahrali sme si Bingo, rozdali sladké odmeny za námahu... Pani učiteľka si pochvaľovala, ako sa jej žiaci dokázali pre kurz angličtiny nadchnúť – napriek tomu, že sa konal počas voľných, prázdninových dní! Po pripravených materiáloch sa len tak zaprášilo : )

Večer viacerých čakala jazda na bicykli – bolo predsa treba využiť aj dlhokánsky cyklistický chodník pozdĺž celej Tatranskej kotliny! K dispozícii boli aj dve špeciálne trojkolky pre slabšie mobilné deti.

Opäť ďakujeme za ochotu a trpezlivosť pri plnení našich želaní nielen p. riaditeľovi Sanatória, ale aj ostatným pracovníkom tohto zariadenia – predovšetkým všetkým milým žienkam na recepcii a v jedálni. Mamičkovská starostlivosť p. Alenky Zavackej a mladej slečny Dominiky nám bude veľmi chýbať. Obrovská vďaka patrí všetkým z nich!

Zopár odvážlivcov s mamičkami to na bicykloch dotiahlo takmer až do Spišskej Belej, a to je už čo povedať! Tí menej športovo zdatní si užili telocvičňu – bol v nej ping-pongový stôl (ktorý sme mali aj celý čas počas nášho pobytu v našom pavilóne), basketbalový kôš, i futbalová lopta. Kto mal chuť, si požičal kolieskové korčule, prípadne kolobežku. Skutočne sme si v Tatranskej Kotline dokázali užiť každý jeden deň! Ba čo viac, počas ďalšej večernej rozprávky v anglicko-slovenskom jazyku si maminky stihli ponaťahovať svalstvo dokonca aj v posilňovni : -).

Veru, dobre sa spalo všetkým! Hoci... Poniektoré maminky sa po večeroch potrebovali aj vyrozprávať – zopár z nich až do skorého rána! Keď ich takto objavila jedna mamička - ktorá poslušne spala so svojimi dcérkami už od 20.hod. - vyhlásila zmenu názvu pobytu pre choré deti na Pobyt pre deti s chorými matkami : ): ): ). Nuž, maminky inak obdarovaných detí, ktoré si vyžadujú zvýšenú starostlivosť, občas nemajú kde pookriať. Niekedy k takejto psychohygiene postačí aj obyčajné posedenie s inými matkami, ktoré majú podobný osud... My veríme, že aj vďaka ŽELAJ SI načerpali nových síl!

Za tento úžasný pobyt vďačíme úžasnému sponzorovi, ktorý uhradil všetky náklady spojené s Relaxačným pobytom pre matky s deťmi, a to známemu vydavateľstvu Motýľ, ktorému týmto veľmi ďakujeme.

}); })(jQuery);