Relaxačný pobyt pre matky s deťmi: Deň štvrtý

.

Vo štvrtok ráno sa skupinka vysmiatych malých i veľkých účastníkov pobytu nevedelo dočkať ďalšej tvorivej dielne. Na tento deň bolo pre nich pripravené pletenie zázrakov z papiera! Vďaka ochote a pedagogickému usmerneniu bývalej pani učiteľky v materskej škole – p. Márie Pavúkovej z Margecian, sa deti nechali presvedčiť o tom, že často postačí k jednoduchej tvorivej činnosti obyčajný novinový papier!

Spoločne sa im podarilo vyrobiť nádherné kvety, ba dokonca i zložitejšie listy. Niektoré deti zvládli aj realizáciu svojich nápadov. Pre mamky mala p. Pavúková pripravené prekvapenie v podobe kompletne dokončeného košíka vlastnými silami! Samé tomu spočiatku nedokázali ani uveriť : ). Nuž, šikovné rúčky všetkých ani na štvrtkovej dielni nesklamali... Ďakujeme, teta Majka, za dôkaz, že spoločne dokážeme čokoľvek! A s maminkinou pomocou bez akýchkoľvek problémov! Deťom pomáhala aj vnučka pani učiteľky, šikovná slečna Violka.
 

Tieto dielne zaujali maminky až tak, že ich deti museli volať na obed! Mamkám ani jedlo nechýbalo, deti sa však už počas tvorivej činnosti, či hre v detskej izbe Sanatória, vyčerpali – potrebovali dobiť baterky : ).


Po obede sme sa rozhodli stráviť chvíle posledného celého dňa v príjemnom prostredí Tatranskej Kotliny. Nafotili sme si kopec rodinných fotografií na pamiatku a objavili zopár zaujímavostí blízkeho okolia...
                                       V predposledný deň nášho pobytu sme sa tiež rozlúčili s naším obľúbeným rehabilitačným pracovníkom v bazéne... Ďakujeme, pán Martin Šterbák, za príjemnú spoločnosť, trpezlivosť pri jašení detí (i mamičiek) a milé úsmevy! A tešíme sa nabudúce!


Po angličtine a večeri sme sa opäť všetci rozbehli  na „kolesá“, či za iným športom, alebo krátkou prechádzkou... Spánok bol príjemne ovlažujúci, hoci všetkým začínalo byť veľmi smutno, že sa náš relaxačno-oddychový pobyt chýli ku koncu : (. Nevadí, veríme, že sa niekedy v budúcnosti stretneme opäť!!!

Za tento úžasný pobyt vďačíme úžasnému sponzorovi, ktorý uhradil všetky náklady spojené s Relaxačným pobytom pre matky s deťmi, a to známemu vydavateľstvu Motýľ, ktorému týmto veľmi ďakujeme.

}); })(jQuery);