Skupina Los Massaceros pomohla splniť sen chorej Miške

.

„Chceli by sme pomôcť Miške Mihokovej so splnením sna – mať elektrickú gitaru a rozhodli sme sa pre ňu vyzbierať nejaké financie na našom koncerte,“ prekvapil nás milý telefonát koncom augusta od Petra Tótha zo skupiny Loss Massaceros.

„To je výborná správa,“ odvetili sme, „každá snaha pomôcť splniť sen chorého dieťatka je vítaná.“ Miška sa lieči na onkologické ochorenie a únava z náročnej liečby sa už na nej začala podpisovať. Splnenie sna by jej mohlo dodať ďalšiu energiu a vyčariť úsmev na smutnej tváričke.

A tak sme sa 20.8.2012 všetci stretli na úžasnom koncerte organizovanou spoločnosťou KRUK. Vystúpenie trvalo asi hodinu a pol, počas neho bola zumba a koncert kapely Loss Massaceros. „Všetko bolo zmanažované úplne bombovo, stolík so slnečníkom, vedľa stolík barmana, v úvode bola predstavená skupina, povedané pár info o Miške a ŽELAJ SI, a diváci/okoloidúci boli požiadaní, aby prispeli na kúpu gitary pre chorú Mišku,“ hovorí Renáta Sobotková, dobrovoľníčka zo ŽELAJ SI.

Medzi pesničkami členovia skupiny vyzývali nenásilnou formou o príspevok, a čo sa nám veľmi páčilo, každý, kto prispel na Mišku, dostal namixovaný ovocný drink – nealko, čo tiež motivovalo prispieť. Medzitým prebiehali tvorivé dielne, robili sa farebné náhrdelniky z kvietkov, ako majú tanečnice, čo zase pritiahlo rodinky s deťmi. Peter Tóth zo skupiny Loss Massaceros ako učiteľ hudby prisľúbil Miške pomôcť s výberom gitary, sú vraj vhodné od 50 eur až po 200 eur tie lepšie. Navyše padol verejný prísľub (gitaristom), že o rok si môže Miška s nimi zahrať heavy metal už s vlastnou gitarou :-)
 
No a ako to napokon dopadlo? Barman mal 100 ks plastových pohárov, z toho cca 60-70 bolo rozdaných. Vyzbieraná čiastka bola 104,46 eur. Táto bola vložená na účet ŽELAJ Si, ktoré sa rozhodlo, že k Miškinej gitare prikúpi ešte aj kombo v hodnote 110 eur, aby bola jej výbava naozaj profesionálna. A tento víkend sa jej gitara pôjde odovzdať :-)

Ďakujeme pánovi Tóthovi z Loss Massaceros za úžasný nápad, ako Miške pomôcť, a pani Poklembovej z KRUK-u, že sa nám tiež rozhodla vyjsť v ústrety a charitatívnu zbierku zorganizovať. Podarilo sa nám tak spoločne splniť ďalší z detských sníčkov. ĎAKUJEME!

FOTOGALERIA:}); })(jQuery);