Žiadajte pomôcky pre choré deti

.

Slávni kuriéri opäť vyrazia... Možno si spomínate na charitatívny projekt, keď slávne osobnosti roznášajú záujemcom certifikáty v hodnote 10 alebo 50 eur. Vlani vám mohol certifikát doručiť napríklad pán Ftáčnik alebo moderátor Pyco, herec Janko Koleník a mnoho ďalší osobností. Tento rok budú celebritní členovia Misie pomáhať aj deťom zo ŽELAJ SI.

Členovia Misie 03 chcú v rámci charitatívneho projektu a mnohých známych celebrít pre ne vyzbierať peniažky na pomôcky, čo im môžu zlepšiť život. Keďže ŽELAJ SI väčšinou pomôcky neposkytuje, sme radi, že nateraz budeme vďaka ich pomoci vedieť pomôcť tým, ktorí ich potrebujú a ktorých sme museli doteraz odmietať.
Ak by ste nejakú pomôcku súrne potrebovali, napíšte nám mail na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. a do predmetu uveďte MISIA 03. V maily napíšte, o akú pomôcku máte záujem, prečo ju potrebujete, pridajte krátke info o dieťati (foto je veľmi vítané) a zašlite aj link na stránku, kde sa dá uvedená pomôcka kúpiť. Podľa skúseností z predchádzajúcich ročníkov budeme vedieť splniť pomôcky pre deti v celkovej výške cca 6000 eur. 

Autor ojedinelej myšlienky MISIE je režisér a herec Petr Forman, spolu s majiteľom najväčšej českej kuriérskej firmy Davidim Voverkom. Práve oni vymysleli projekt populárnych osobností jazdiacich v charakteristických žltočiernych uniformách, s vysielačkami, mapou a kompletnou kuriérskou výstrojou, ktorí roznášajú záujemcom volajúcim na inzerované telefónne čísla certifikáty v hodnote 10 a 50 eur.

Ak si záujemca vyberie ktoréhokoľvek jazdca misie, kupuje certifikát v hodnote 10 eur, ak si vyberá konkrétneho kuriéra, prispieva na charitu sumou 50 eur. V roku 2012 sa uskutočnila premiéra slovenskej Misie 01. Jazdilo vyše 50 jazdcov, medzi ktorými nechýbal Laco Lučenič, Marek Majeský, Marián Labuda, Ján Koleník, Jopo, Pyco, Misha, David Koller, Martin Valihora, Petr Forman a mnohí iní. Slovenská Misia vyzbierala skoro osem tisíc eur, za ktorú sa kúpil regeneračný prístroj, ktorý doslova vracia pacientov s ťažkým poškodením motoriky do života.

V čom je Misia ojedinelá ? Je to iniciatíva známych umelcov, obrovský happening, ktorý nespočíva v odfotení sa pri odovzdávanom šeku, ale je plný driny a mozoľov, obrovského množstva najazdených kilometrov, ale aj atmosféry priateľstva a hrdosti na to, že dokážeme účinne pomáhať. Misia je absolútne transparentná, hneď po dojazdení sa pred svedkami spočíta suma, odovzdáva sa celá, bez nákladov na administratívu a pod.

Ako môžete pomôcť ? Sledujte tlač a médiá, odpíšte si číslo na dispečing. Zavolajte si kuriéra domov, alebo do firmy a kúpte si od neho certifikáty. Pokojne sa s ním odfoťte, kuriér sa s vami, poprípade s celým pracovným kolektívom rád odfotí. Zároveň je to skvelá reklama pre vašu firmu. A na záver, povedzte o Misii všetkým vašim známym. Alebo nám pomôžte pri jej organizácii, lebo aj to je dôležité.

"Dúfame, že pomôžeme čo najväčšiemu počtu žiadateľov, záleží to nielen na našich známych kuriéroch , ale aj na ľuďoch a firmách, ktorí si ich pozvú a kúpia od nich certifikát, ktorého celý výťažok bude použitý na pomoc pre vybrané prípady," hovorí za Misiu 03 Monika Kozelová.

Misia... aby bol svet lepší.

}); })(jQuery);