Hromadné vypúšťanie želaní. Kedy?

.

Vlani sme vypustili takmer tisíc holubíc

V podvečer 18. septembra 2014 bude na nábreží Dunaja plné nebo! Aj tento rok si ľudia budú môcť pustiť do neba svoje želania. A rovnako ako vlani na balónoch v tvare holubíc. Charitatívny večer Deň želaní bude tak ako po iné roky opäť plný emócií.

Kúpou holubice v hodnote päť eur ľudia podporia želania ťažko chorých detí. „Hoci sú choré, neznamená to, že nemajú svoje sny," hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová. „Práve naopak, snov a želaní majú veľa, ale kvôli chorobe sa ich často musia vzdať. A to my nechceme."

Za osem rokov činnosti rozveselili 650 detí trampolínami, hračkami, sedacími vakmi, elektronikou, výletmi, stretnutiami s celebritami, táborom či tvorivými dielňami. „Sú to silné príbehy. Raz sme napríklad plnili sen dieťatku, ktoré už nemalo šancu na vyliečenie. Chcelo sa kúpať v guličkách. Odušu sa smialo a jeho maminka so slzami v očiach hovorila: 'Ďakujem vám! Presne to som chcela: po dlhých mesiacoch v nemocnici ju vidieť ešte raz sa schuti smiať a takto si ju zapamätať. ' Vtedy viem, že naša práca má zmysel," vraví Rebrová.

ŽELAJ SI ako jediná organizácia na Slovensku ponúka ľuďom možnosť, že nemusia prispieť finančne, ale môžu želanie dieťatka splniť priamo oni. Stačí si pozrieť Zoznam želaní a vybrať si dieťatko, ktorému chcete pomôcť. Aktuálne na splnenie sna čaká 30 detí a každý týždeň prídu dve nové želania.

Deň želaní sa bude konať už po piatykrát v Eurovea Bratislava, a to vo štvrtok 18. septembra od 17.00 hod. Hromadné púšťanie balónových holubíc (to si nenechajte ujsť!) bude o 18.30.

Púšťanie balónových holubíc boli vlani prvýkrát a zožalo veľký ohlas. Balónové holubice totiž letia ako naozajstné holubice a tak si ich let môžete dlho vychutnať. Navyše sú vyrobené z ekologického materiálu a rýchlo rozložiteľné, takže neurobia žiadne environmentálne škody.

Programom vás bude sprevádzať skvelý moderátor Maroš Szalay, zaspievajú vám speváčky Layla, Svetlanna a ako každý rok charitatívne podujatie podporí aj populárny spevák Miro Jaroš. Okrem nich sa môžete tešiť aj na známeho rapera SUVERENA a známu speváčku Kristínu. Všetci podujatie podporili bez nároku na honorár, za čo im veľmi vďačíme!

Hlavným partnerom podujatia sa stala spoločnosť Renault Kestler. Aj tento rok sa bude z tých, čo si kúpili holubicu, losovať niekoľko zaujímavých cien.Tešíme sa vás!
Naši vzácni partneri pre rok 2014:

}); })(jQuery);