ŽELAJ SI a mesto Bratislava opäť plnili sny

.

Bratislavská samospráva pod záštitou primátora hlavného mesta Milana Ftáčnika spoločne s neziskovou organizáciou Želaj si a s partnermi, splnila aj koncom roka 2014 predvianočné želania. V rámci projektu „Želaj si spolu s mestom 2014“ v pondelok, 8. decembra v Primaciálnom paláci pomohla štyrom Bratislavčanom splniť túžby vo vzťahu k rodine, známym či najbližším priateľom.

Vďaka laserovej operácii očí bude môcť na svet lepšie hľadieť mladý Bratislavčan. Ten už je od detstva veľkým milovníkom športu, ktorému sa venuje v zime aj v lete, a má k nemu tak blízko, že ho študuje aj na vysokej škole. Avšak tým, že nosí šošovky, nemôže si naplno vychutnávať obľúbené športy ako plávanie či hádzanú, ale ani pomáhanie ľuďom, okrem iného napr. aj ako plavčík. Jeho dlhoročný sen mu pomohla splniť priateľka, ktorá mu tak spolu s mestom a partnermi projektu dáva pod stromček veľký vianočný darček.

Na prestížnej londýnskej škole Guildhall School of Music and Drama bude môcť pokračovať v štúdiu mladá Bratislavčanka. Na Slovensku už vyhrala množstvo súťaží a účinkovala v mnohých hudobných zoskupeniach, prednedávnom ju prijali na štúdium jazzu na jednej z najprestížnejších hudobných škôl vo Veľkej Británii. Štúdium je však finančne náročné a mladá talentovaná hudobníčka sa bála, že školu nedokončí. Jej brat sa však rozhodol „vysnívať“ pre ňu finančnú výpomoc na štúdium a v rámci predvianočného mestského projektu sa mu to podarilo.

Snaha pomôcť súrodencovi rozvíjať jeho hudobné nadanie a talent je aj témou ďalšieho želania. Dvanásťročná Bratislavčania si „zaželala“ pre svoju 19-ročnú sestru nový klarinet. Podľa nej je veľmi nadaná, chodí na mnohé koncerty a súťaže, hráva s viacerými kapelami. Klarinet, na ktorom ale hráva, však nepatrí jej, ale je zapožičaný zo základnej umeleckej školy, kde sa na ňom učilo hrať už viacero detí, a hudobný nástroj tak nie vždy dokáže hrať, ako by mal. Vlastný klarinet si ale päťčlenná rodina z finančných dôvodov dovoliť nemôže, preto sa malá Bratislavčanka rozhodla vysnívať pred tohtoročnými Vianocami darček pre svoju sestričku a nie pre seba.

O niečo krajšie vianočné sviatky bude mať tento rok aj štvorročná Bratislavčanka Vikinka, ktorej mamina, ktorá ju vychováva sama, vysnívala detský bicyklík.

Projekt vyhlásilo mesto spolu s organizáciou Želaj si, aby mohli byť naplnené vianočné sny ľuďom, ktorí z rôznych sociálnych, finančných či zdravotných dôvodov nemôžu zrealizovať tie najjednoduchšie priania ich najbližších. Cieľom je splniť aspoň časť želaní, ktoré sú smerované k iným, k ľuďom, ktorým chce splniť vianočné želanie jeho najbližší, súrodenec alebo kamarát, priateľ. Nejde teda o projekt, ktorý pomáha plniť osobné sny, ale napĺňať tie najúprimnejšie želania k iným.

Partneri projektu:
Centrum laserovej chirurgie oka CORNEA
Informačný magazín in.ba
xl – media, s. r. o.
Želaj si, n. o.

}); })(jQuery);