Deň želaní 2015 - padol rekord!

.

Deň želaní je udalosť, na ktorú sa v ŽELAJ SI každý rok veľmi tešíme. A nielen my - ale aj vy, jeho účastníci. Tento rok na facebooku ohlásilo 4400 ľudí, že príde akciu podporiť. Odhadom prišlo približne 3000 ľudí a padol nový rekord - predalo sa tisíc holubíc.

Deň želaní je deň, kedy si ľudia môžu do neba pustiť na holubiciach nádeje svoje želania. Z roka na rok sa teší veľkej obľube. Hoci doteraz býval spravidla tretí septembrový týždeň, tento rok sme ho naplánovali na prvý. V ten deň sme totiž od Eurovea získali pódium na podujatie bezplatne.

 

Už ohlasy na facebooku sľubovali, že príde veľa ľudí - a tak aj bolo. Od 16-tej hodiny sme začali predávať holubice, a predajcovia mali čo robiť, aby do 18.30 stíhali predávať. Desať dvojíc predalo za dve hodiny takmer tisíc holubíc! Uff, poriadne tempo. Na niektorých miestach sa holubice už vypredali a ľudia začínali byť nervózni, snažili sme sa však dofúkať ďalšie tak, aby vyšlo na každého. Keďže fúkanie jednej holubice trvá aj päť sekúnd, k tomu treba prirátať jej uväzovanie na špagátik, chvíľu to trvalo.

Napokon sa však všetko podarilo a ľudia mohli o 18.40 holubice spoločne vypustiť. Aj tento rok bolo vypustenie holubíc veľmi emotívne. "Ľudia kričali, dupotali a objímali sa," hovorí Olinka, ktorá všetko videla zo zadnej časti davu.

"Ďeň želaní 2015 - bolo parádne!" hovorí Michal Szalay, ktorý pridal aj video. Veľmi krásne video pripravila aj Západoslovenská televízia, ktorá celú udalosť natáčala. Z videa cítiť silné emócie, ktoré v ten deň vládli: https://www.youtube.com/watch?v=d0vAa1gAed4

Podarilo sa vyzbierať celkom 4585 eur, čo robí hrubý výnos verejnej zbierky. Avšak z tejto sumy je ešte potrebné uhradiť ozvučenie, plnenie holubíc héliom, brigádnikov, čo predávali holubice a niektorých účinkujúcich. V každom prípade však padol rekord, ktorý sme nečakali :-)

Verejná zbierka Deň želaní bola registrovaná pod číslom101-2015-071393 Okresným úradom Bratislava, ktorému musíme do roka kopírovaním všetkých účtovných dokladov zdokladovať použitie výnosu zbierky. Ten môže byť použitý len na plnenie snov detí a agendu s tým súvisiacu, na žiadne iné náklady nie.

Ďakujeme všetkým, čo prišli na Deň želaní, podporili deti v ŽELAJ SI kúpou holubice a urobili tento deň takým krásnym. 

Nesmieme zabudnúť poďakovať ani tým, čo nám pomohli pri príprave tejto úžasnej akcie:
Ďakujeme Eurovea Bratislava za poskytnutie pódia a vybavenie niektorých účinkujúcich.

Ďakujeme Rádiu Jemné, portálu Topky.sk, rádiu BEST FM a televízii Oseza poskytnutie mediálnej podpory akcie

Ďakujeme firme Natur produkt za príspevok ku Dňu želaní

Ďakujeme Ville Betula za venovanie hlavnej ceny do tomboly.

Ďakujeme skvelému moderátorovi Marošovi Szalayovi, ktorý nás podujatím rok čo rok sprevádza. 

Ďakujeme, samozrejme, aj účinkujúcim, bez ktorých by to nebolo ono. Ďakujeme Nikče Nejedlej, juniorskej majsterske Európy v Electric boogy, a Kris Angel za vystúpenie so štvormetrovým pytónom. Podporiť nás prišiel aj master sveta v bezkontaktnom karate Roman Volák so svojimi zverencami. Ďakujeme i skvelej kapele King Shaolin,a Beátke Dubasovej, na pieseň ktorej sme na záver púšťali balóny so želaniami, a rozplakali nimi nebo...

Bolo skvelo a takto to vyzeralo na fotografiách: 

Kris Angel so svojim pytónom chodila aj pomedzi ľudí, ktorí si mohli hada chytiť, aj sa s ním nafotiť:

Nikča Nejedlá ukázala kúsky, nad ktorým niektorí len s úžasom krútili hlavou: To sa dá??

Želania sa písali na chvostíky holubíc, priamo na holubice, aj na želacie papieriky. Nečítajte, to je tajné!

Kto si kúpil holubicu, mohol získať aj parádnu cenu. Bude toto číslo výherné??

Hlavnú cenu pobyt vo Ville Betula vyhrala maminka postihnutého synčeka, ktorému sme raz plnili želanie. Aká náhoda - osud to doprial tým, čo to najviac potrebujú!

Bolo plno, prišlo veľa ľudí a za to sme veľmi vďační. Dúfame, že sa páčilo!

Beátka Dubasová tesne pred vypustením holubíc:

Už sa to chystá, už to bude, poďme tie želania pustiť:

Naše sny letia do neba! Za nás, za choré deti, za naše priania! Ďalší ročník Dňa želaní je za nami.

 

Prvá foto: Nina Skalíková Photography, ostatné foto Peter Kováč

}); })(jQuery);