Máme maskota Želajka

.

ŽelajkoS radosťou vám oznamujeme, že v pondelok, 20. februára 2006 sa narodil Želajko, maskot organizácie Želaj si. Jeho mamou je výtvarnícka Michaela Nociarová Rázusová, vysokoškolská pedagogička na VŠVU.

Želajko má čarovnú moc, v jeho silách je splniť ťažko chorým deťom od troch do 18 rokov tajné želania. Presne vie, čo by ktoré dieťa mohlo potešiť, a vie zariadiť a vybaviť aj nemožné.

Želajko, ktorý nám pomáha plniť detské sny, je dielom maliarky Michaely Nociarovej Rázusovej. "Ak je v mojich silách splniť nejaký sen, tak je to mojím snom, splniť ho," hovorí. K namaľovaniu nášho kúzelného pomocníka ju inšpirovala jej malá dcérka, oči a úsmev má vraj Želajko práve po nej. Michela má k svetu detských snov a želaní veľmi blízko, študovala na umeleckej priemyslovke v Kremnici odbor Design hračiek a priemyselných výrobkov.

"Hračky som študovala pretože som vždy mala bližšie k malým ako k veľkým, snažila som sa porozumieť nepoznačenému detskému originálnemu pohľadu na svet a podľa toho vymyslieť hračky, ktoré by deťom približovali svet veľkých no bez porušenia ich fantázie," hovorí Michaela Michaela Nociarová Rázusová študovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Na katedre maľby VŠVU teraz sama učí a dokončuje doktorát. Za sebou má niekoľko výstav na Slovensku a v zahraničí.

}); })(jQuery);