Deň želaní 2016 bol horúci, ale skvelý

.

Aj tento rok sme sa rozhodli organizovať váš obľúbený Deň želaní. 10. septembra 2016 do neba poleteli balónové holubice aj srdiečka s vašimi želaniami, aby ste do vesmíru poslali vaše sny a nádeje a tak sa vám obratom mohli vrátiť splnené. 

Deň želaní sa začal po dm ženskom behu, ale balóniky sa predávali už od obeda v stánku ŽELAJ SI. Kvôli veľkej horúčave a skutočnosti, že účastníci behu mali na sebe len bežecké oblečenie a nie peniaze, do začiatku Dňa želaní sme predali len približne desať holubíc.

Po ukončení behu a začiatku nášho podujatia, sa predaj rozbehol. Ľudia si kupovali balónové holubice za 6 eur a červené srdiečka za 5 eur.  Počas Dňa želaní sa nám tento rok podarilo vyzbierať 2325 eur. Kvôli veľkej horúčave bola účasť nižšia ako vlani, prišlo približne 1000 ľudí.

Z tejto sumy sa ešte odrátajú náklady na fúkanie holubíc (faktúra je na 847,32 eur, z toho 436 sa použilo zo zbierky Dňa želaní a zvyšok sa hradil z iných zdrojov). Podľa zákona o verejných zbierkach totiž môžu byť náklady na zbierku maximálne do 25 percent. Čistý výnos zbierky bol teda 1889 eur. 

"Ďakujeme všetkým, čo tento rok prišli a poctili nás svojou účasťou. Veľmi si to vážime a dúfame, že zážitok z hromadného pustania bol pre nich, ako aj pre nás, očarujúci," hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová. Tento rok sa holubice vzniesli do neba o 19.10 hod, počas piesne víťaza X Factoru Petra Bažíka. 

Použitie vyzbieraných financií musí ŽELAJ SI, o.z. zdokladovať príslušnému úradu do jedného roka od vykonania zbierky. Peniaze môžu byť podľa zákona použité len na plnenie snov chorých detí, na žiadne iné náklady. 

Ďakujeme všetkým skvelým tohtoročným partnerom, a to dm ženskému behu, obchodnému centru Eurovea, Kováč servis (plnenie balónov) a všetkým dobrovoľníkom, ktorí pomáhali balóny predávať.  Vďaka vám všetkým bol aj tento rok Deň želaní vydarený. 

Nuž a na záver je výber zopár momentiek z tohto pekného podujatia.

 

 

}); })(jQuery);