ŽELAJ SI meralo, aké široké je srdce Slovákov

.

Občianske združenie Želaj si počas druhého augustového víkendu 2008 na Hviezdoslavovom námestí meralo, aké široké srdce majú Slováci. Od štvrtka do soboty dobrovoľníci so ŽELAJ SI, organizácie, ktorá už tri roky plní tajné sny dlhodobo chorých a umierajúcich detí, zisťovali, koľko dobroty je v ľuďoch.

srdceStačilo kúpiť si niekoľko centimetrov na modrej stuhe, a každý mohol prispieť na plnenie snov detí. Jeden centimeter stál len korunu. Čím viac centimetrov si ľudia kupovali, tým bola stuha dlhšia a dlhšia, až ňou napokon ŽELAJ SI obmotalo celé námestie.

„Príspevky boli rôzne, od desiatich korún až po tisíc korún. Najviac prispeli bratislavský župan Vladimíra Bajana, a herečka Michaela Čobejová, rovnako tiež neznámy zahraničný darca, ktorý nám venoval 50 eur, čiže 1770 Sk,“ hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová.

Najviac jej utkvela v pamäti pani, ktorá si kúpila 100 cm stuhy so slovami: „Rada prispejem na sny chorých detí...pretože aj ja som veľmi chorá. Hneď, ako nám podala stovku, sa rozplakala a doslova ušla z nášho stánku, ani sme jej nestihli poďakovať,“ hovorí S. Rebrová a dodáva: „Veľmi jej držíme palce, aby sa uzdravila.“ V akcii Aké široké je srdce Slovákov?, ŽELAJ SI výrazne pomohli aj také osobnosti ako Katka Brychtová, Bibiana Ondrejková či Patrícia Jarjabková. Patrí im veľké ďakujem.

Odpoveď na otázku - Aké široké srdce majú Slováci? – sme sa dozvedeli po zmeraní pozväzovaných stúh kúpených všetkými dobrými ľuďmi. A aké teda je? „Srdce Slovákov je široké 30 400 cm, čiže 304 metrov,“ potvrdila nám po zmeraní nadviazaných stúh podpredsedníčka ŽELAJ SI Katarína Ondrejková. Je to veľa alebo málo? Ťažko povedať. „V každom prípade ďakujeme za každý, aj drobný príspevok. Informácie o tom, aké sny boli zo „stužkovej“ splnené, si môžete pozrieť na stránke www.zelajsi.sk, kde tiež nájdete aktuálny poradovník detí, ktoré čakajú na splnenie svojho sna.

Verte, ĎAKUJEM, je najkrajšie z detských úst. V ich mene ďakujeme.

}); })(jQuery);