O psíkovi Renovi, alebo splniť sen je niekedy ťažšie, ako sa zdá

.

altNa počiatku všetkého bol sen Renátky, ktorá trpí rakovinou lymfatických uzlín. Jej veľkým snom bolo mať psíka Huskyho, ktorý by sa k nej stále túlil a robil jej spoločníka. Splniť sen sa zdalo jednoduché, ale my sme mali dôvody na pochybnosti. Problém nastal najmä po Renátkinych pravdivých slovách: "Od malička túžim po takom psíkovi, ale moji rodičia mi ho nikdy nebudú môcť kúpiť, lebo sme na tom zle s peniazmi."

Táto veta nás prinútila sa zamyslieť: Je dobré darovať psíka rodine, ktorá možno nebude mať peniaze na jeho opateru a kŕmenie? Veď veľký pes zožerie mesačne granule aj za 50 eur. Budú mať na jeho očkovanie? A čo ak ochorie? Navyše, Renátka je pomerne často v nemocnici a jej rodina žije v jednoizbovom byte. Bude tam psík počas jej liečby stále zatvorený?

Volali sme Renátkinej mame a overovali, či naozaj budú mať na starostlivosť o psíka peniaze. "Áno, otec mi dá, bude mu kupovať jesť," sľúbila. Stále sme neboli pevne rozhodnutí, avšak podľa Renátkinej reakcie bolo zrejmé, že ide o jej veľkú nesplnenú túžbu.

Zhodou okolností sa v tom čase ozvali traja ľudia, ktorí chceli psíka darovať. Avšak po tom, čo zistili, že Renátka je rómka, dvaja sa rozhodli psíka nekúpiť. Až pani Zuzana z Bratislavy sa rozhodla psíka kúpiť. Vytrvalo obvolávala inzeráty na predaj psa, odkladala jeho kúpu, keď bola Renátka v nemocnici, až napokon po troch mesiacoch sa nám podarilo celú akciu zorganizovať.

Zuzanka bola taká milá, že kúpila nielen psíka, ale aj celú jeho výbavičku - mištičky, krmivo, dečku. Renátkina mamička nám aj za svoju dcéru srdečne poďakovala a prisľúbila, že sa o psíka budú starať s veľkou láskou. Pomoc im prisľúbil aj dedko. Mamička nám prezradila, že Renátka si psíka veľmi želala a keď sa dozvedela o tom, že splníme jej veľký sen, a dostane 8- týždňové šteniatko, dokonca aj plakala od šťastia.

Avšak po mesiaci sa stalo, čo sme už nečakali. Renátkin dedo nám zavolal, že sa o psíka nevládzu starať a že ho chcú predať. Preto sme rýchlo nasadli do auta a boli psíka urgentne vyzdvihnúť, aby sa nedostal do zlej rodiny.

Našli sme pre neho majiteľa, ktorý bol ochotný si ho zobrať. Po príchode do Bratislavy však vyvstal nečakaný problém - veterinár pri pohľade na psíka oznámil, že to nie je čistokrvný husky (hoci ho bol kupovaný ako čistokrvný husky, ale bez papierov) a teda si ho spomínaný pán nezoberie. Reno musel byť dočasne umiestnený u pani, ktorá ho kupovala a až po týždni sa nám podarilo nájsť pre neho novú majiteľku, ktorá sa bude o neho s láskou starať.

ŽELAJ SI je ľúto, že napriek overeniu situácie a viacnásobným ubezpečeniam rodiny napokon k tejto situácii došlo. Je to pre nás ponaučením, aby sme ďalšie želania ešte viac a viac overovali. Aj preto na stránke ŽELAJ SI pribudlo od toho dňa upozornenie, že "Splnenie želania nie je nárokovateľné. ŽELAJ SI posudzuje a schvaľuje každú žiadosť dieťaťa individuálne a každú žiadosť i vhodnosť daru niekoľkokrát overuje. Zaradenie želania do zoznamu želaní neznamená, že želanie bude automaticky splnené, len že o to rodičia požiadali. Poradie plnenia snov určuje ŽELAJ SI podľa potrieb dieťaťa a finančných možností ŽELAJ SI."

S Renátkou ostávame v kontakte, a budeme sa jej snažiť sklamanie z toho, že prišla o svojho Rena, vynahradiť iným spôsobom - už však nie zvieratkom, ale niečím iným, čo jej rozptýli dlhé chvíle strávené v nemocnici.

}); })(jQuery);