Výnimočný darček pod stromček alebo ŽELAJ SI draží celebrity

.

Podporte ŽELAJ SI a zároveň si vydražte výnimočný darček na Vianoce. Krabičku od kubánskych cigár a tričko od Joža Ráža, hokejový dres od Janka Lašáka, ručne maľované tričko Kristíny Farkašovej, šperk od Lei Fekete alebo vlastnoručne podpísané knihy od Olinky Feldekovej? To všetko si budete môcť vydražiť od polovice decembra na spravodajskom portáliTopky.sk. Všetky vydražené peniaze pôjdu na plnenie detských snov.

Jožo RážVýťažok z dražby pôjde na neziskovú organizáciu ŽELAJ SI, ktorá už štvrtý rok plní tajné sny dlhodobo chorých a zomierajúcich detí. „Túžime po tom, aby deti aspoň na jeden deň zabudli na svoju chorobu, a uverili, že sny sa plnia. Možno sa im jedného dňa splní aj ten najväčší sen: vyzdravieť,“ hovorí predsedníčka ŽELAJ SI Soňa Rebrová.

Za štyri roky činnosti už stihli potešiť takmer dve stovky detí. „Medzi najčastejšie želania patria notebooky. Deti zatvorené medzi štyrmi stenami nemocničnej izby na niekoľko týždňov, mesiacov, ba dokonca i rokov, túžia pomocou notebooku sa skontaktovať so svojou rodinou, kamarátmi, zahrať sa hry, urobiť si domáce úlohy. Splnili sme však aj také želania, ako výlet do Paríža, let helikoptérou, nakupovací deň, zážitkový deň v zábavnom parku či stretnutie s Angelom so skupiny Kelly Family,“ hovorí Soňa Rebrová.

A „koho“ si prvého môžete na Topky.sk vydražiť? Slávneho lídra skupiny Elán Joža Ráža, ktorý ŽELAJ SI  venoval do dražby svoje tričko, krabičku od pravých kubánskych cigár, ktoré vyfajčil a dve knihy s jeho podpisom.
Jožo Ráž činnosť ŽELAJ SI pozná. On sám v roku 2007 splnil jeden sen – stretol sa s vozíčkarom Matúšom Dubošom s Pezinka. Aj preto sa ochotne zapojil do dražby a venoval svoje tričko, ním podpísanú knihu a krabičku od kubánskych cigár. Prečo sa rozhodol pomôcť? „Len tak,“ povedal.

Jan LašákAj známy hokejista Ján Lašák už so ŽELAJ Si spolupracoval. Pred dvomi rokmi sa prostredníctvom tejto organizácie stretol s Jakubom, ktorý kvôli rakovine prišiel o nohu, a so Šaňkom, chlapcom pripútaným na invalidný vozík. S deťmi strávil hodinu v družnom rozhovore, podpísal sa im a ešte im aj daroval autíčka. Do dražby ochotne venoval svoj hokejový dres.

Olinka Feldeková zase tento rok v marci prepožičala svoj hlas kampani ŽELAJ Si k dvom percentám. Rozhodla sa pomôcť, pretože ako hovorí: "Keď už nevieme pomôcť ináč, nie sme lekári, tak aspoň takýmto spôsobom, že im splníme želania," dodala. Podľa nej mnohí lekári hovoria, že hlavná príčina chorôb je stres. „A tak si myslím, že zbaviť stresu dieťa a spraviť mu radosť, splniť mu želanie, to je naším poslaním," povedala Feldeková, ktorá si myslí, že liek-smiech pomôže. Do dražby venovala svoje dve knihy s podpisom.

Rovnako ŽELAJ Si pomohla aj známa výtvarníčka, dizajnérka a maliarka Lea Fekete, ktorá vlani prispela na jeho činnosť počas benefičného divadelného predstavenia v Astorke. Do dražby venovala svoj šperk a hodvábnu šatku.

Do dražby prispeli aj skupina Maduár, ktorá práve nahráva svoj nový album, herečka Kristína Farkašová, známa so seriálu Ordinácia v Ružovej záhrade, či Ibrahim Maiga. Všetky dražené predmety sa budú postupne objavovať na dražbe na stránke www.topky.sk.

Ľudia v ŽELAJ SI veria, že nič nie je nemožné. Tohoto roku aj s pomocou slovenských celebrít dokázali, že keď sa snúbi dobrá voľa a ochota pomôcť, sú možné zázraky.

}); })(jQuery);