Choré deti najčastejšie snívajú o notebooku

.

Častý sen detíVeľmi často dostávame v ŽELAJ SI  otázku, čo si ťažko choré deti želajú najčastejšie...Nuž, deti s rakovinou trávia veľa času v nemocnici. Zatvorené týždne aj mesiace v jednej izbičke sú ubité agresívnou liečbou, ale aj „nudou“ v izbe, z ktorej počas liečby nemôžu vychádzať. Ak majú nízky počet bielych krviniek, musia byť zatvorené v izbičke s jednou posteľou a televízorom niekoľko dní až týždňov. Poznáme deti, ktoré okrem krátkych prestávok, keď sú na chvíľu doma, "žijú" na onkológii už tretí rok.

Niet sa preto čo čudovať, že najčastejším snom týchto detí je byť v kontakte s okolitým svetom: mať notebook s internetovým pripojením. Vďaka nemu si môžu zahrať hry, pozdraviť rodinu, "skypovať" si s ocinom, ktorý sa stará o súrodencov doma, pokecať so spolužiakmi, pustiť si film či vypočuť pesničky. Žiaľ, nie je v našich silách také množstvo notebookov zakúpiť a preto dúfame, že sa aj tento rok vás nájde niekoľko dobrých ľudí, ktorí darujú notebook (hoci aj starší) dieťaťu na onkológii v Bratislave, Košiciach alebo Banskej Bystrici.

Stačí si pozrieť zoznam želaní, vybrať si spomedzi nich to dieťa, resp. ten príbeh, ktorý vás oslovil, a keď nám zavoláte, poskytneme vám kontakt priamo na rodičov dieťaťa. Notebook môžete sami odniesť a darovať, nie je nutné darovať ho najprv ŽELAJ SI. Pokiaľ nie ste z vyššie uvedených miest, je možné nám notebook doručiť a my ho odovzdáme dieťatku a zašleme vám fotografiu z odovzdania daru.

V roku 2009 takto venovala notebook dvom chorým deťom napríklad pani Darina Marunová. "Mám z toho veľmi dobrý pocit. Miloško bol taký šťastný, že mi osobne volal a jeho mamina mi dvakrát ďakovala. Som rada, že som pomohla rodine, ktorá potrebovala pomoc. Určite to rada niekedy v budúcnosti opäť urobím. Držím vám palce, to, čo robíte, je úžasné."

}); })(jQuery);