Samko sa vyliečil, cestoval do Legolandu

on utorok, 22 september 2015. Posted in Chcel(a) by som ísť

Samko sa vyliečil, cestoval do Legolandu

Maminka Samuela Nováčika (11) z Tvrdomestíc napísala do ŽELAJ SI synov sen ešte pre rokom. Avšak Samko sa v tom čase liečil na leukémiu a nemohol nikam ísť.

Sľúbila sa nám ozvať na jar, keď už bude Samkovi lepšie. Aj počas celej jari a začiatkom leta sa však podroboval chemoterapii. Napokon sa nám ozvala 25. júna s tým, že Samko liečbu ukončil, cíti sa lepšie a mohol by do Legolandu ísť.

Samko bojoval s leukémiou už po druhýkrát. "Prvá raz ochorel, keď mal dva roky. Bol v nemocnici rok aj niečo. Druhykrát ho to postihlo v 10 rokoch, mesiac po prvom svätom príjimaní," povedal nám jeho braček.

Zatiaľ to vyzerá, že oba boje vyhral a nad chorobou zvíťazil. To sa však môže povedať až po uplynutí piatich rokov od začiatku choroby. Držíme palce, aby to tak bolo a Samkovi sa už leukémia nikdy nevrátila.

Jeho sen sa plnil 4. septembra, deň po našom Dni želaní. Vtedy nasadol aj s celou rodinou do autobusu smer Nemecko a pustil sa splniť si svoj sen. Legoland je jeden z najlepších zábavných parkov v Európe, vytvoreného z viac ako 50 miliónov kociek lega, kde si môžete užiť deň plný nezabudnuteľnej zábavy. 

Legoland nadchne nielen deti, ale i dospelých. Vstúpite do sveta, ktorý je vybudovaný z viac ako 50 miliónov kociek lega na ploche viac ako 26 futbalových ihrísk. Nachádzajú sa tu Benátky, Amsterdam, rôzne najznámejšie miesta a stavby Európy, všetko vybudované z farebných kociek. Budete sa môcť povoziť na legoautách alebo sa vydáte na expedíciu lego džungľou plnou dinosaurov, ľudožravých rastlín... Nájdete tu i továreň, kde sa priamo pred Vašimi očami vyrába lego.

V podmorskom svete legolandu stretnete naozajstného žraloka, pirane a raje. Tu, vo svete fantázie je možné čokoľvek. Deti môžu zvládnuť svoj prvý vodičský test, súťažiť v rytierskom súboji, veslovať na svojom prvom kanoe alebo sa lyžovať na vodných lyžiach závratnou rýchlosťou. Pre tých, ktorí majú radi poriadny adrenalín, je tu množstvo horských dráh, jedna dokonca s výškou až 18 metrov ! Nechýba tu ani množstvo reštaurácií a stánkov s občerstveníma

Hoci cesta bola náročná, výlet sa Samkovi mu páčil. "V Legolande bolo úžasne, nádherne, fantasticky," povedal.

"Ani  nemáme slov, koľko krásnych vecí sme videli a vyskúšali," prezradila nám maminka.

Samkov sen sme mohli splniť aj vďaka výraznej pomoci pani Soni Jedličkovej, s ktorou sme sa na jeho sen takpovediac "zložili." Mohol tak ísť aj s maminkou, ockom a bratom. 

Prajeme mu, aby sa jeho sny naďalej plnili, a aby sa splnil hlavne ten najväčší  -vyzdravieť!

Želanie splnené 5.9.2015

 

}); })(jQuery);