Malý bicyklík pre malú Dominiku

on utorok, 08 august 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Malý bicyklík pre malú Dominiku

Drobná Dominika Džobáková z Kendíc bojuje s leukémiou, teda rakovinou krvi, už dlhšiu dobu. Liečba je náročná a trvá aj dva roky. 

 

Dominika je najmladšia v rodine, má štyroch súrodencov. V marci 2016 začala mať vysoké horúčky a nikto nevedel z čoho. Najprv sa liečila doma, no nakoniec sa ocitla na oddelení detskej onkológie a hematológie s diagnózou leukémia.

Odvtedy je to už rok a pol, čo sa lieči na toto zákerné ochorenie. Za ten čas dieťa trávila času v nemocnici, striedavo doma, po jednotlivých cykloch chemoterapie.

Dominike sme už jeden sníček plnili, keďže však liečba trvá veľmi dlho a Dominika bojuje statočne, jej maminka nás poprosila, či by bolo možné splniť jej ešte jeden drobný sen.

"Keďže jej už je lepšie, veľmi túži mať bicykel s pomocnými kolieskami a košíkom," prezradila nám jej mama Mária Džobáková.  Doplnila, že Dominika je veľmi hravé a veselé dievčatko. Má rada bicyklovanie, kočíkovanie bábik a rada sa hrá vonku na záhrade. Obľubuje deti a veľmi rada s nimi trávi čas. 

Maminka dúfala, že bicyklík by ju mohol potešiť na Vianoce. U nás v nadácii to však nefunguje tak, že deťom nosíme darčeky pod stromček, sny plníme celoročne, podľa našich možností a podľa možností a ochoty darcov. 

A tak sa Dominikin sen splnil, síce neskôr, ale predsa, v júli 2017. Bicyklík pre Dominiku zakúpila skvelá pani Triznová, ktorá pre ňu vybrala jeden krásny veselý bicykel. Napokon bolo oveľa lepšie, že ho dostala až v lete, lebo si ho mohla hneď aj vyskúšať a povoziť sa na ňom.

Za zloženie bicyklíka a jeho doručenie k malej pacientke chceme poďakovať detskému hospicu Svetielko pomoci, ktorý s nami spolupracuje a pomáha odovzdávať darčeky malým pacientom na východe Slovenska. Veľmi si to vážime. 

Dnes si už Dominika vychutnáva slnečné lúče a čoraz viac času trávi doma. Pevne veríme, že jej choroba bola zažehnaná a že sa už nevráti.

Želanie splnené 30.7.2017

}); })(jQuery);