Na boľavé nožičky pomôže bicykel

on utorok, 07 apríl 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Na boľavé nožičky pomôže bicykel

Milanko Bartoš (6) pochádza z Ružomberka. Malý školáčik vyzerá na prvý pohľad ako zdravé dieťatko, ale žiaľ, aj on je malým statočným bojovníkom. Na brušku má tzv. vývod, kolostómiu.

Kolostómia je umelé vyústenie hrubého čreva  cez brušnú stenu na pokožku. Kolostómia býva vyvedená na ľavej strane brucha. V tele je ponechané hrubé črevo, ktoré naďalej pracuje. Kvôli častým zápalom čreva však musí mať Milanko vývod cez bruško.

"Milanko je živý,usmievavý chlapček. Na prvý pohľad vyzerá ako zdravé dieťa. Rád chodí do školy. Jeho snom je mať odrážadlo, lebo keď dostane zápaly do nôh, veľmi ho bolia a nevládze chodiť," napísala nám pani Krišandová, priateľka Milankovej mamy.

Milanko túžil po pevnom odrážadle, do ktorého by sa mohol zapierať a neprevrhlo sa. Ako sme však zistili, na jeho vek už odrážadlá nevyrábajú , tie sú len pre malé deti, ktoré sa učia chodiť, t.j. vo veku 1 - 3 rokov. Milanko však mal už šesť.

Spolu s maminkou sme sa preto zhodli, že pre Milanka by bol vhodnejší pevný bicykel s pomocnými kolieskami, aby sa mal na čom voziť. Spoločne sme jeden krásny zelený vybrali. Vďaka spolupráci so skvelým Meinl Café  sme ho mohli Milankovi zakúpiť a objednať.

Hoci bicyklík prišiel ešte v období snehu, Milanko si ho už aj v byte takto pekne užíval a trénoval sa, aby sa mohol na jar na ňom sám bicyklovať. Budeme mu držať palce, aby sa to čo najrýchlejšie naučil, a aby ho nožičky boleli čo najmenej.

Želanie splnené 1.3.2015

}); })(jQuery);