Stacionárny bicykel pre Mareka

on piatok, 13 február 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Stacionárny bicykel pre Mareka

Marek Gontkovský (18) pochádza z Lúčok a ako mnoho ďalších detí v ŽELAJ Si sa celý život borí s následkami detskej mozgovej obrny. Chodiť vládze, ale jeho svaly sú slabé a rýchlo sa unaví.

"Marek je šikovný zručný chalan. Rád pláva, bicykluje, je spoločenský, milý. Veľmi rád pomáha pri rôznych prácach.Stará sa o Moly, to je sučka. Rád absolvuje rôzne výlety. Chodí na rôzne spoločenské akcie," napísala nám o ňom pár slov jeho maminka. 

Marekove želanie spolu s ďalšími tromi želaniami ku nám do ŽELAJ Si napísala jeho známa, pani Krišandová. "Marek túži po stacionárnom bicykli, aby mohol svoje svaly stále posiňovať," prezradila nám. Finančne je to však nad možnosti jeho rodiny.

Marekov sen sa vybavoval dlho - takmer rok. Počas roka sa totiž ozvali dvaja darcovia, ktorí mu chceli stacionárny bicykel zakúpiť. Napokon si to však rozmysleli. Preto sme boli nesmierne šťastní, keď nám nečakane a bez váhania pomohli na Vianoce zamestnanci firmy Meinl Café a vyzbierali dostatočnú sumu, aby sa Marekovi a jeho trom ďalším kamarátom splnil sníček.

Stacionárny bicykel sme po porade s jeho rodinou objednali a doručili k Marekovi domov. A hoci vonku je usnežené počasie, on sa bicykľuje každý deň. "Užíva si kilometre a je veľmi spokojný," prezradila nám jeho maminka. To je skvelé :-)

Želanie splnené 17.1.2015 

}); })(jQuery);