Ako darovať 2 percentá z daní

Dve percentá z daní.. Tak málo, a predsa tak veľa...Pre nás nesmierne veľa, lebo vďaka nim môžeme plniť sny ťažko chorých detí. Vďaka nim sme mohli darovať bazénik s guličkami 3-ročnej Simonke, ktorá mala pred sebou už len tri týždne života. Jej mamina plakala, že po dvoch rokoch v nemocnici vidí dcérku opäť sa smiať. Vďaka nim sme mohli darovať tandemový bicykel pre nevidiace dievčatko, ktoré chcelo športovať, ale nevedelo ako. Aj vďaka nim sme v roku 2015 mohli splniť takmer stovku detských snov. Za našimi skutkami ste vy, ktorí nás podporujete a za to vám ďakujeme!

Ak by ste nám chceli darovať 2 percentá z daní, prinášame vám jednoduchý návod, ako na to.

Stačí si vybrať kategóriu, do ktorej patríte a podľa toho postupujte:

1. Živnostníci a právnické osoby

- Ak vypĺňate Daňové priznanie pre fyzické alebo právnické osoby potom venujte pozornosť VIII. oddielu s názvom „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.“

Keďže tlačivá sa každý rok menia, nepridávame sem neustále nové tlačivá, ale prinášame ukážku, ako máte oddiel Vyhlásenie o poukázaní oddielu zaplatenej dane z príjmov vyplniť:

Sumu 2 % z vašej dane je potrebné vypočítať a uviesť na základe vášho daňového priznania. Vypočítajte a uveďte XY eur (uvádza sa suma zaokrúhlená s presnosťou na dve desatinné miesta, pričom táto suma nesmie byť nižšia ako 3,32 eura). 

Ešte raz zopakujeme, údaje o nás, ktoré sa zadávajú do daňových priznaní sú:

IČO: 30801176
Právna forma: Občianske združenie
Názov: ŽELAJ SI
Sídlo: Záhradnícka 18, 900 28 Ivanka pri Dunaji

Vyplnené daňové priznanie za rok 2015 doručte vášmu daňovému úradu a uhraďte daň.

2. Ste zamestnaní:

Do 15.2. požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane. Ak ho o to nepožiadate, budete si musieť urobiť zúčtovanie sami.

Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane – na stiahnutie s predvyplnenými údajmi TU.

Stačí už len uviesť vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Najneskôr do 30. apríla pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska. Ak chcete, aby sme mali doklad o tom, že ste nám 2 percentá zaslali, potom Vyhlásenie o poukázaní dane okopírujte a pošlite nám poštou. Nám totiž prichádzajú percentá z dane len v sumách podľa okresov, nie podľa mien ľudí, ktorí ich darovali.

Dôležité termíny:

- do 31. marca:

Posledný termín pre podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami.

- Do 30. apríla:

Posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane, t.j. zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

SPOT DARUJTE NÁM 2 PERCENTÁ Z DANÍ. Spot pre nás nahrala glosátorka a spisovateľka Olinka Feldeková.

Naposledy zmenené utorok, 07 február 2017 09:01
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
návrat hore
}); })(jQuery);