Neuveriteľný nápad: Narodeniny zmenili na charitu!

.

Keď človek oslavuje narodeniny, očakáva sa, že dostane nejaké dary, kytice kvety a priania od svojich najbližších a priateľov. Ale nie, že bude obdarovávať iných! Zistili sme, že narodeniny sa dokonca môžu zmeniť na charitatívnu akciu a pomôcť iným. A to úplne jednoducho.

Oslavujem s mojim manželom narodeniny, obaja máme 50 rokov. Máme štyri zdravé deti, sami sme zdraví, máme prácu, dobrých priateľov i rodinu, na ktorú sa môžeme spoľahnúť. Máme všetko čo potrebujeme a tak sme sa rozhodli, že na naše narodeniny urobíme radosť iným,“ hovorí darkyňa, ktorá si želá ostať v anonymite.

S manžeom požiadali svojich známych, aby im nenosili kytice kvetov, ktoré aj tak o pár dní zvädnú, fľaše alkoholu, ktoré nezvládnu vypiť, či darčeky, ktoré možno ani nepotrebujú. Namiesto toho ich poprosili, aby to, čo chceli dať za kvety či dary, venujú neziskovej organizácii ŽELAJ SI. Tá už šesť rokov plní sny ťažko chorých a zomierajúcich detí. Organizácia je známa tým, že zoznam detí , čakajúcich na splnenie sna je na internete a ľudia môžu vybranému dieťatku splniť sami – nemusia ŽELAJ SI dávať peniaze.

Z narodeninovej oslavy už bol splnený prvý sníček - xbox pre PeťkaTáto možnosť je medzi ľuďmi často využívaná: „ Detské sny plníme aj vďaka bežným ľuďom – často sa nám ozvú, že tomuto a tomuto dieťatku chcú pomôcť, zakúpiť mu, po čom túži. A zdá sa nám, že dobrých ľudí  pribúda – nech mi nikto nehovorí, že Slováci nechcú pomáhať. Ak vedia, kam ich financie idú, ak je ich pomoc adresná, robia to radi,“ myslí si Soňa Rebrová.

Zmeniť narodeninovú oslavu na charitu organizáciu potešilo i zaskočilo zároveň: „Na narodeniny každý dary prijíma. Preto nás trochu zaskočilo, že niekto chce na narodeniny urobiť pravý opak – darovať niečo druhým, potešiť ich,“ hovorí Soňa Rebrová, predsedníčka ŽELAJ SI. Podľa nej to však je úžasný nápad, ktorý nemá obdobu! Oslava sa vydarila a rodina vybrala štyri finančne náročnejšie dary pre štyri detičky liečiace sa na rakovinu: fotoaparáty pre slečny  a dva x-boxy pre chlapčekov so rovnakou diagnózou – rakovina. Dary sú už objednané a smerujú k deťom – ich príbehy budú onedlho zverejnené na stránke www.zelajsi.sk

Ak aj vy chcete potešiť choré deti, ale nemáte práve narodeniny, môžete vyjadriť podporu plneniu snov chorých detí jednoduchým zaslaním esemesky v sieti Orange (v ostatných sieťach nie) na číslo 882, v hodnote 1 eur, a to buď prázdnu alebo s ľubovoľným textom.

 Alebo sa môžete zúčastniť Dňa želaní – hromadného pustenia balónov, ktorý bude tento rok 22. septembra, teda budúcu sobotu, a to v Bratislave aj v Košiciach. Kúpou balónika pomôžete splniť sen chorého dieťatka.


}); })(jQuery);