Padol rekord, ktorý pomohol: 4228 futsalových penált

.

27. októbra 2012 sa konal ďalší maratónsky rekord, a to v malokarpatskej obci Viničné. Netýkalo sa to hrozna ani vína, ale tradičného športu na Slovensku teda futbalu a najmä jeho mladšieho brata futsalu. A rekord zároveň pomohol chorým deťom!

Nadšenci z občianskeho združenia KORÁB sa po piatykrát rozhodli pre netradičný maratón. Presne 12 hodín kopali futsalové penalty (futbal v hale) s jediným cieľom - vyzbierať čo najväčšiu finančnú zbierku na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom, ktoré snívali o hojdačke či lyžiach na špeciálny kočík. "Sme veľmi radi, že OZ Koráb sa tento rok rozhodol podporiť ŽELAJ SI. Ešte nikdy sa nám nestalo, že by sa nám ozvala nejaká iná organizácia s tým, že nám chce pomôcť," hovorí s nadšením Soňa Rebrová, predsedníčka ŽELAJ SI. Ako dodáva, "v združení vybrali tri deti, ktoré na splnenie sna čakajú už vyše roka: Anetku Matejovú z Námestova, ktorá sníva o špeciálnej hojdačke, v ktorej by sa mohla hojdať. Veroniku Kupčovú z Hronských Kľačanov, ktorá snívala o lyžiach na špeciálny vozík, pretože ten sa v zime veľmi ťažko tlačí po snehu. A napokon posledným sníčkom bola opäť hojdačka, ktorá poslúži chorému Ľubkovi Lukačovičovi  z Chtelnice, ktorý má dva rôčky a opätovne sa mu vrátila rakovina obličky. Hojdanie mu spríjemní dlhý čas v nemocnici."

Hoci cieľom rekordu bolo splniť 3 detské sny, konečná vyzbieraná suma 1210 € pomôže splniť tých snov dokonca až päť! Celkovo sa do kopania penált odvážilo 72 zaregistrovaných účastníkov, ktorí kopli celkovo 4.228 platných futsalových penált. Štyroch brankárov sa im podarilo prekonať 1.429 krát. Po dvanástich hodinách bol najviac vyčerpaný brankár, ktorý je aj vo svojom futsalovom živote brankárom.

Počas akcie vystúpilo množstvo hudobníkov, ktorí dotvorili výbornú atmosféru daného podujatia. Na záver akcie prevzal zástupca občianskeho združenia KORÁB Dalibor Ludvig z rúk komisára Knihy slovenských rekordov certifikát za úspešný ustanovujúci slovenský rekord.

My v ŽELAJ SI ďakujeme za veľmi príjemnú akciu, na ktorej sme sa zabavili a na ktorej bola úžasná atmosféra. Hoci ľudí prišlo pomenej, nič to nemení na to, že nálada bola výborná a že sa dobre veci pomohlo  - veď splnené nebudú len tri sníčky, ale až päť! Martinko Jonis dostane florbalovú prilbu a vozíčkar Matej Duboš poletí za svojím vysnívaným snom - návštevou múzea v angllickom Duxforde.

Nemáme slov, ktorými by sme mohli OZ Koráb vysloviť vďaku za ich úžasný čin-  všetko podstatné sa dá povedať len takto: Musíme to povedať -  je to vďaka vám!

FOTO: PHOTOPRESS a Roman Farkaš}); })(jQuery);